fbpx

Rusza kolejny, wirtualny szlak literacki. Tym razem zabierzemy Was w podróż po Małopolskiej Awangardzie. Z nowego szlaku dowiecie się między innymi o fermencie, jaki na łamach Zwrotnicy siali uczniowie Tadeusza Peipera czy o formistach, porównywanych przez Brunona Jasieńskiego do średniowiecznego cechu. Polecamy.

Autorem szlaku jest Jacek Olczyk: krytyk literacki, tłumacz, teoretyk literatury. Stypendysta m.in. Rządu Francuskiego (2006) i Funduszu im. Florentyny Kogutowskiej (2006) w Paryżu. Współtwórca magazynu Mrówkojad, autor haseł do Wielkiego leksykonu pisarzy polskich, pomysłodawca Serii Potencjalnej Wydawnictwa Lokator. Tłumacz Teatru I Georgesa Pereca.

W przyszłym tygodniu swoją premierę będzie miał Szlak Tradycji Drukarskich i Wydawniczych, następnie Szlak Peipera. Każdy wirtualny szlak prowadzi w inne miejsca i porusza inną tematykę związaną z literaturą. Śledźcie portal Reading Małopolska!

Projekt Literacka Małopolska jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

Wpisz szukaną frazę: