fbpx

Wszystkich wielbicieli zarówno literatury jak i grafiki zapraszamy na drugą w tym roku Serię Czytań, która odbędzie się w czwartek 4 lutego o 20:00 w Bombie (pl. Szczepański 2/1). Podczas kolejnego spotkania podczas lutowego spotkania z cyklu Seria Czytań, Jakub Woynarowski podzieli się opowieścią graficzną Martwy sezon, Joanna Ostrowska odczyta fragmenty z Przemilczane (wyd. Czarne), Piotr Kletowski zaprezentuje Pier Paolo Pasolini. Twórczość filmowa, a Pavel Peč przeczyta Miód Tomáša Svobody. Spotkanie poprowadzi Piotr Marecki. Krakowskie Biuro Festiwalowe i Krakow Miasto Literatury UNESCO są partnerami wydarzenia.

Seria Czytań to kalka z języka angielskiego. Reading series oznacza jednocześnie formę prezentowania literatury i jednoczenia środowisk pisarskich. Najwyższy czas, żeby i „miasto literatury” wypróbowało tę formułę organizowania życia literackiego. Inicjatywa wychodzi ze środowiska redaktorów, redaktorek, aktywistów i aktywistek skupionych wokół wydawnictwa, fundacji, czasopisma i portalu Ha!art.

Krakowska Seria Czytań to organizowane regularnie spotkania, podczas których pisarki i pisarze, eseistki i eseiści, tłumaczki i tłumacze czytają fragmenty swoich utworów. Autorom projektu zależy na stworzeniu stałego forum spotkań, gdzie w roli głównej będzie literatura. Podczas cyklu można będzie posłuchać utworów, nad którymi pisarze jeszcze pracują, najświeższych prac znanych autorek i autorów oraz debiutantów, którzy zostaną wyselekcjonowani przez kuratorki i kuratorów projektu.

• • •

4 lutego 2015, środa, godzina 20:00

Bomba na Placu, pl. Szczepański 2/1, Kraków

Wpisz szukaną frazę: