fbpx

Literacki spacer: Śladami poezji

Wyruszamy! Po raz kolejny będziemy odkrywać Kraków Miasto Literatury, miasto poetów i poezji. Już 28 czerwca (sobota) godz. 17.00 zapraszamy na kolejny z cyklu spacerów literackich

Poezją można smakować się w domowym zaciszu… można też poszukać poetyckich śladów zapisanych w przestrzeni miasta. Do tego zapraszamy w ramach drugiej odsłony literackich spacerów po Krakowie. Tym razem wyruszymy na szlak poetów krakowskich, by przyjrzeć się miejscom, gdzie zrodziły się rymy i metafory do dziś żywe w świadomości czytelników. Nasz spacer zaczniemy od Plant, po których przechadzał się Czesław Miłosz i biegała Anna Świrczyńska, a teraz na przechodniów czekają literackie ławki, dzięki którym ich twórczość stała się dostępna na wyciągnięcie ręki. To doskonała okazja, żeby wspólnie poczytać poezję krakowskich wieszczów, a także posłuchać opowieści i zabawnych anegdot o ich życiu. Przewodnikiem spaceru będzie Anna Hojwa – miłośniczka literatury, przewodniczka po Krakowie za każdym razem szukająca niekonwencjonalnych sposobów opowiadania o mieście.

ZBIÓRKA: pod Barbakanem, godz. 17.00. Zapraszamy!

UWAGA! Udział w literackich spacerach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Wszystkich chętnych prosimy o wysłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Liczba uczestników jest ograniczona, więc nie warto zwlekać!

 

 

 

Wpisz szukaną frazę: