fbpx

Dzień Dziecka tuż tuż! Świętowanie zacznie się już jutro (30 maja) specjalnym spacerem literackim śladami Baltazara Gąbki. Będzie to wyprawa szlakiem trylogii Stanisława Pagaczewskiego zarówno dla najmłodszych jak i znacznie starszych. W planie przede wszystkim Wawel i Smocza Jama oraz wszystkie miejsca związane z ulubionymi krakowskimi bohaterami – Baltazarem Gąbką, Krakiem, Smokiem Wawelskim i kucharzem Bartolinim.

Trzeba być czujnym, chodzą bowiem słuchy, że w bezpiecznej odległości za grupą będzie skradał się Szpieg z Krainy Deszczowców, tajemniczy Don Pedro. Udział w literackich spacerze jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: spacery@miastoliteratury.pl.

Dzień później, w niedzielę, dzieci i ich rodzice będą miały okazję wymienić się książkami w ramach specjalnej edycji akcji Drugie Życie Książki. Na zielonych regałach w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11) będzie można znaleźć tym razem wyłącznie ulubione lektury najmłodszych.

W świąteczny poniedziałek, 1 czerwca, książki przyjadą do dzieci i odwiedzą je w krakowskich szpitalach. Książki mają bowiem magiczne właściwość – nagle dzięki nim lądujemy w zupełnie nowych miejscach, choćbyśmy nie ruszyli się z łóżka. Fantastyczni bohaterowie, niespotykane zdarzenia oraz same dobre zakończenia dostaną tego dnia w swoje ręce wszyscy mali pacjenci.

Wpisz szukaną frazę: