fbpx

Listy niezapomniane. Tom II – już dziś w krakowskich księgarniach

Już dziś możecie sięgnąć po drugi tom „Listów niezapomnianych”, wydany pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Wspólnie z Wydawnictwem SQN zapraszamy do lektury kolejnego, bogatego i inspirującego zbioru korespondencji, który przypomina nam, jak wiele z tego, co ważne w naszym życiu, uwieczniamy w listach.

 

Listy niezapomniane. Tom II to kolejna skarbnica pełna klejnotów sztuki epistolarnej.
„Guardian”

 

„Listy niezapomniane. Tom II” to wiele wzruszających, tragicznych, zabawnych i ponadczasowych historii zapisanych na zaskakująco trwałym tworzywie – papierze.

Na kartach „Listów…” odkryjecie pożegnalną notatkę Richarda Burtona skierowaną do Elizabeth Taylor, przejmujący list matki do nienarodzonej córki, list Toma Clancy’ego, którego Ronald Reagan nazwał „opowiadaczem w moim stylu”, tym samym kładąc podwaliny pod fenomenalną karierę pisarza. Natraficie na odpowiedź Davida Bowiego na pierwszy list od fanki z Ameryki, list Karola Wojtyły do kuzynki Lusi wysłany zaraz po wyborze na papieża, niezwykłą korespondencję między Grzegorzem Turnauem a Piotrem Skrzyneckim. Znajdziecie tutaj także list Marge Simpson do pierwszej damy Barbary Bush, która stwierdziła, że Simpsonowie to „najgłupsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziała” czy odpowiedź Albusa Dumbledore’a na podanie o pracę na stanowisku profesora Obrony Przed Czarną Magią w Hogwarcie…

Zapraszamy do lektury!

 

Kolejny niezapomniany rajd przez historię ludzkości. Piękny, straszny, zabawny i wstrząsający. Trzymajcie się mocno i przygotujcie chusteczki.
Jakub Małecki – tłumacz

Ta książka uzależnia jak pudełko różnorodnych smakołyków: za każdym razem wiesz, że następny będzie przyjemnym zaskoczeniem. Usher ma ewidentny talent do wyszukiwania listów o sile rażenia najlepszych opowiadań, w których na zaledwie kilku stronach znajdujemy niezwykłych bohaterów i fascynujące zwroty akcji. Wielu autorów tych listów to osoby sławne, które pozostawiły na papierze ślady własnej otwartości, bezwzględności czy nieskrępowanej wirtuozerii.
„New Yorker”

  book 16

„Listy niezapomniane. Tom II”

Autor: Shaun Usher
Tytuł oryginału: „More Letters of Note”
Tłumaczenie: Jakub Małecki
Data wydania: 18 maja 2016

 

Shaun Usher jest pisarzem i twórcą popularnych blogów www.lettersofnote.com oraz www.listsofnote.com. Jego decyzja, aby poświęcić się opiece nad korespondencją, jest interesująca szczególnie dlatego, że sam regularnie wysłuchuje pretensji przyjaciół, rozdrażnionych jego niezdolnością do odpowiadania na telefony, e-maile i, nieco rzadziej… listy. Obydwa blogi przekształcił w bestsellerowe książki sfinansowane metodą crowdfundingu. Mieszka w Manchesterze z żoną Kariną i dwoma synami.

Wpisz szukaną frazę: