fbpx

Letnia oferta krakowskich bibliotek!

Tego lata krakowskie biblioteki przygotowały dla swoich czytelników (zwłaszcza tych najmłodszych) całą moc wrażeń i atrakcji! Będą gry, warsztaty, zabawy plastyczne i wspólne czytanie książek, wyprawy do ZOO i Ogrodu Botanicznego, układanie puzzli i podróż na wyspę skarbów. Przez całe wakacje młodych i najmłodszych czytelników czeka świetna zabawa z książkami i odkrywanie fantastycznych literackich światów.

Oto moc wrażeń, jaką mają Wam do zaoferowania Krakowskie biblioteki w lipcu i w sierpniu.

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie (os. Stalowe 12) opracowała dla swoich czytelników atrakcyjny program spędzania czasu wolnego podczas wakacji letnich pn. Wakacyjny pociąg do biblioteki. Wszystkie placówki biblioteczne włączyły się aktywnie w organizację zajęć dla dzieci i młodzieży. Dzieci spędzą czas aktywnie, bezpiecznie i atrakcyjnie. Bibliotekarze zaplanowali wycieczki: do Ogrodu Botanicznego UJ połączone z czytaniem w cieniu drzew i zbieraniem liści do zielnika, do Ogrodu Zoologicznego gdzie dzieci podejmą pierwsze próby  literackie, do Parku Skalskiego oraz do Zielonego Jaru. Przygotowano również konkursy, zajęcia literacko-edukacyjne, warsztaty origami, warsztaty plastyczne i ekologiczne w placówkach bibliotecznych oraz w terenie m.in. na Łąkach Nowohuckich. Poprowadzą je dr Marcin Nobis oraz Krzysztof Kus w ramach projektu Edukacja ekologiczna: pt. W przyjaźni z naturą.

Wiele działań poświęconych będzie Julianowi Tuwimowi w związku z obchodzonym Rokiem Tuwima. Bibliotekarze organizując różne zajęcia przybliżą postać i twórczość poety. W czasie spotkań dzieci odbędą podróż do krainy fantazji, przeżyją niezwykłe przygody oraz pobudzą swoją wyobraźnię. Proponujemy m.in.: warsztaty origami zatytułowane Zwierzęta Pana Tuwima, spotkanie w cyklu: Z książką w cieniu drzew pt. Z Tuwimem weselej oraz w cyklu: Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie pt. Kraina Tuwima.
Wszystkie placówki czekają na młodych czytelników, którzy mogą bezpiecznie spędzać czas  w gronie rówieśników pod opieką bibliotekarzy. Będzie możliwość bezpłatnego dostęp do Internetu, edukacyjnych gier komputerowych i planszowych, platformy e-learningowej FunEnglish.pl i angielski123.pl  oraz  materiałów plastycznych. Szczegółowy na stronie www.biblioteka.krakow.pl.

Sprawdź jak Lato w mieście prezentuje się w Krowoderskiej Bibliotece Publicznej (ul. Wrocławska 50).

Zobacz co przygotowała w ramach akcji Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie (ul. Masarska 14 ).

Podgórska Biblioteka Publiczna w Krakowie (ul. Powroźnicza 2) przygotowała m.in. konkurs na komiks oparty na motywach Lokomotywy J. Tuwima – KOMIKSOWA LOKOMOTYWA. Konkurs organizowany  jest w ramach obchodów Roku Juliana Tuwima. Szczegóły.

Wpisz szukaną frazę: