fbpx

Od jutra (19 lipca) w księgarnio-kawiarni Czuły Barbarzyńca w Krakowie (ul. Powiśle 11) moc atrakcji dla miłośników dobrej literatury. Zapraszamy na Letni Kiermasz Książek połączony z niezwykłymi spotkaniami literackimi, projekcjami filmowymi, konkursami z ciekawymi nagrodami oraz turniejami sportowymi. Kiermasz potrwa miesiąc – do 18 sierpnia. Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Letni Kiermasz Książek obejmuje rabat 20% na 2000 książek. Organizatorzy zapewnią bardzo bogatą ofertę, a w niej m.in.: literatura piękna, dziecięca, kryminały, biografie, reportaże, przewodniki, komiksy oraz literatura specjalistyczna. Książki dostępne będą w specjalnych cenach przez cały miesiąc. W weekendy wystawione zostaną w specjalnych namiotach na placu przed budynkiem Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego. Będzie można kupić także gry edukacyjne i zręcznościowe. Będzie tenis stołowy oraz piłkarzyki dostępne przez cały dzień dla każdego, a w sierpniu przewidziane są turnieje sportowe. Ponadto w najbliższą sobotę (20 lipca) o godz.19.00 zapraszamy na quiz wiedzy Dr. Why. Będą także konkursy literackie. Śledźcie profil Czułego na Facebooku!

I chyba jedna z najciekawszych atrakcji – spotkania literackie.

W niedzielę, 4 sierpnia, o 18.00 odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Gryko (poeta, muzyk, tłumacz, dziennikarz). Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim i muzykoterapii na UMCS w Lublinie. Autor debiutu poetyckiego Godziny szczytu (2002). Korzeniami związany z Puławami i Lubelszczyzną. Miesza w Krakowie, gdzie uczy języków iberyjskich i działa w grupach muzycznych: Los mar sentimentales oraz Kabart.

W niedzielę, 11 sierpnia, o godz. 17.00 polecamy spotkanie z Anną Burnat, autorką reportaży z Bangladeszu Poza utartym szlakiem. Reportaże z siedemnastu niezwykłych podróży. Poza utartym szlakiem to antologia reportaży dotyczących podróży w różne części świata. Zgodnie z tym, co obiecuje wydawca – nie otrzymamy nic szablonowego; niczego, czego można dowiedzieć się, korzystając z ofert standardowych programów biur podróży. Gwarancję stanowią nazwiska autorów – podróżników z fantazją (czasem ułańską), prawdziwych trampów i globtroterów, którzy zawsze pędząc w nieznane, unikając niebezpieczeństw i przeżywając swe niesamowite przygody – skrzętnie notują wrażenia w swym dzienniku podróży.

Szczególnie polecamy warsztaty organizowane przez korporację Ha-Art Piksel i lira. Zapraszamy w piątek, 9 sierpnia, o godz. 17.00. Wstęp wolny! Podczas letnich warsztatów Ha!artu będziecie mogli przyjrzeć się różnym sposobom bycia pisarzem pośród multimedialnej kakofonii dobiegającej z obszarów off-line i on-line.  W trakcie trzech bloków, na które podzielono warsztaty, poznacie: strategie artystyczne stosowane przez autorów literatury cyfrowej [od egotycznej autopromocji po altruistyczną terapię], praktyczne sposoby wykorzystania sieciowych skryptów, bibliotek open-source i oprogramowania autorskiego w tworzeniu poezji i prozy, podstawowe reguły samodzielnej publikacji na nośniki cyfrowe [Kindle, iBooks i polskie platformy self-publishingu]. Prowadzący: Mariusz Pisarski – badacz hipertekstu literackiego, członek Electronic Literature Organization oraz Association for Computing Machinery, autor książki Xanadu. Hipertekstowe przemiany prozy. Książka i warsztaty finansowane są przez Narodowe Centrum Kultury.

A co jeszcze czeka Was w ramach Letniego Kiermaszu Książek? Śledźcie stronę Czułego i zaglądanie do kawiarni!

Wpisz szukaną frazę: