fbpx

„Lem – Diabeł i arcydzieło”. Spotkanie z autorem antologii

Lem – Diabeł i arcydzieło. Spotkanie z Wojciechem Zemkiem

22 stycznia o godzinie 18:30 zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Zemkiem, autorem antologii esejów Stanisława Lema „Diabeł i arcydzieło. Teksty przełomowe”. Spotkanie odbędzie się na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie (ul. Podchorążych 2) w sali 24. Wstęp wolny.

Dwa miesiące temu Wydawnictwo Literackie opublikowało przygotowaną przez Wojciecha Zemka antologię esejów Stanisława Lema pod tytułem „Diabeł i arcydzieło. Teksty przełomowe”. To wyjątkowa i ważna książka, która prezentuje krakowskiego pisarza przede wszystkim jako wybitnego humanistę, wchodzącego w spór z Tomaszem Mannem czy Romanem Ingardenem. Większość tekstów zebranych w antologii była już publikowana, niektóre ukazały się po raz pierwszy.

Publikacja antologii jest dobrą okazją, aby porozmawiać o Lemie jako doniosłym myślicielu, a nie tylko popularnym pisarzu science fiction. Wojciech Zemek opowie o przygotowaniu książki, o idei jej układu, o źródłach tekstów niepublikowanych, a także o swoich ulubionych esejach Lema. Spotkanie poprowadzi Jakub Gomułka.

Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO jest partnerem wydarzenia.

Wpisz szukaną frazę: