fbpx

Lato w Krowoderskiej Bibliotece Publicznej

W sezonie letnim polecamy literackie inicjatywy i spotkania w Krowoderskiej Bibliotece Publicznej:

02.06 – 22.07.2014 – „Hiszpania w obiektywie Mariusza Twardowskiego” (Filia 2).

Dr inż. arch. Mariusz Twardowski jest członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich, Izby Architektów, Rady Małopolskiej Izby Architektów, Kolegium Sędziów Konkursowych SARP. Był też jurorem w kilkudziesięciu konkursach architektonicznych. To również kurator XII Międzynarodowego Triennale Architektury w Krakowie 2012 r. Laureat licznych nagród i wyróżnień w konkursach architektonicznych. Uczestnik ponad 50 wystaw, projektów architektonicznych i wystaw fotograficznych zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Na wystawę „Hiszpania w obiektywie Mariusza Twardowskiego” przygotował zdjęcia ze swoich podróży do Hiszpanii.

____________________________________________________________

01.07 – 31.07.2014 –Wystawa obrazów przywiezionych z Mediolanu Haliny Benkovics-Krajewskiej. Wernisaż wystawy 03.07.2014 godz. 17:00 (Biblioteka Główna – czytelnia).

Halina Benkovics-Krajewska jest artystką pochodzenia polskiego, która mieszka w Mediolanie
i w Wiedniu. Jest członkiem Związku Włoskich Plastyków w Mediolanie, malując pod kierunkiem profesora Giuseppe Frascola. Jej prace oddają urok i emocje miejsc, w których przebywała i wrażenia z podroży: Indie, Afryka, Azja… Osobnym tematem jej prac jest Hiszpania i flamenco – taniec, który wzbudza emocje. Zapoznała się z dynamika flamenco będąc przez 5 lat członkiem Grupy Tanecznej „Flamenco” w Milano. Dlatego ruch i temperament, nastrój, emocje, barwa i dynamika tego tańca jest jej dobrze znany i dzięki temu przelany na płótno z wielka dokładnością. W jej pracach nie brak też włoskich pejzaży, a także urokliwych zakątków Wenecji. Kształt i kolor to jej język od kilku lat. Swoją pracę artystyczną rozpoczęła od portretów. Maluje również akty, pejzaże, kwiaty, abstrakcje. Jednak taniec, muzyka i kobieta to jej ulubione tematy. Kocha zwierzęta, dlatego nie mogłaby ich pominąć w swojej twórczości. Brała też udział w licznych wystawach i konkursach malarskich w Mediolanie i w Wiedniu.

________________________________________________________________________________________

01.07.2014 – 08.08.2014 – Wystawa malarstwa Stanisława Kmiecika. Wernisaż wystawy 08.07.2014 godz. 17:00 (Biblioteka Główna – wypożyczalnia dla dorosłych).

Stanisław Kmiecik ur. się w 1971 roku w Klęczanach koło Nowego Sącza. Nie mając od urodzenia rąk, już jako 5 letni chłopiec zaczął malować ustami i nogami. Stosowane najczęściej przez artystę techniki malarskie to: akryl, olej, pastel, akwarela, tempera, rysunek ołówkiem. Stanisław lubi eksperymentować z innymi technikami malarskimi. Jest samoukiem. Ulubione tematy malarskie to krajobraz rodzinnych okolic, martwa natura, akt, a także obrazy surrealistyczne pełne bardzo osobistych metafizycznych nastrojów. Poza sztuką uwielbia jeździć samochodem, który sam prowadzi tylko nogami. Brał udział w rajdach samochodów terenowych 4×4. Do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Księstwie Lichtenstein-VDMFK należy od 1989 roku jako stypendysta a od 2005 roku został członkiem zrzeszonym. Prace malarza można oglądać na kartkach świątecznych w kalendarzach wydawanych przez wydawnictwa na całym świecie współpracujące z VDMFK. W Polsce sprzedażą kartek i kalendarzy z motywami malowanymi przez niepełnosprawnych artystów jak i dbaniem o rodzimych twórców zajmuje się wydawnictwo A.M.U.N. z Raciborza – z którym współpracuje od początku jego działalności – od roku 1993. Jest znanym i wziętym malarzem. Swoje prace prezentuje zarówno na wystawach organizowanych przez Wydawnictwo „Amun”, jak i na bardzo licznych wystawach indywidualnych; w różnych miastach Polski, jak i za granicą. Często prezentuje sposób malowania przed publicznością. Z okazji 50-lecia istnienia Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami w konkursie malarskim spośród ponad 500 prac nadesłanych z 60 państw praca artysty zajęła III miejsce. Jest to ogromny sukces twórcy AMUN-u i promocja Polski za granicą. Mieszka w Krakowie.

_________________________________________________________________________________________

01.07 – 31.08.2014 – Wakacyjne zajęcia dla dzieci (Filia 34 – Wypożyczalnia dla dzieci).

Proponowane tematy zajęć: MODA, ŚWIAT BAJEK, MOJE WAKACJE. Udostępniamy materiały do zajęć plastycznych (kolorowanki, kredki, flamastry), puzzle przestrzenne, gry planszowe, materiały do zabaw w projektanta mody. Prace wykonane przez czytelników znajdą się na wystawie w bibliotece.

_________________________________________________________________________________________

10.07, 24.07, 21.08. i 28.08.2014 2014 godz. 10:00 – 11:00 – Wakacyjne spotkanie z Mikołajkiem, czytanie książki Sempé i Goscinnego pt. „Wakacje Mikołajka” (Filia 16).

Podczas cyklicznych spotkań, przeczytanych zostanie po sześć rozdziałów książki. Młodzi czytelnicy będą mogli śledzić przygody swojego rówieśnika na wakacjach. Po przeczytaniu „Wakacji Mikołajka” dzieci będą miały za zadanie namalować jedną z przygód Mikołajka.

___________________________________________________________________

22.07.2014 godz. 11:00– Warsztaty przyrodnicze „Szkiełko i oko : Żarłoki czyli wszystko o roślinach mięsożernych” (Biblioteka Główna – wypożyczalnia dla dzieci). 

Edukacyjne warsztaty przyrodnicze przeznaczone dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Prowadzą je: Joanna Hajduk i Tomasz Kowalczyk z firmy „Szkiełko i oko” www.szkielkoioko.edu.pl

Liczba miejsc jest ograniczona (15 miejsc), prosimy o wcześniejszą rezerwację w bibliotece (tel. 797 301 020).

 _________________________________________________________________________________________

05.08.201 godz. 12:00 – Warsztaty biżuterii recyklingowej pod kierunkiem Moniki Dębowskiej (Filia 3). 

Monika Dębowska – znana krakowska blogerka. Jako Monia Fioletowa prowadzi blog artystyczny „Kolory życia” (fiolety.blogspot.com). Z wyksztalcenia ekolog, studiowała także „Biżuterię”, którą tworzy z zamiłowania, często prowadząc tuto riale na swoim blogu. Zapraszamy dzieci.

_________________________________________________________________________________________  

27.08.2014 godz. 16:00 – Warsztaty przyrodnicze „Szkiełko i oko : „Nietoperze – nocni wędrowcy” (Biblioteka Główna – wypożyczalnia dla dzieci). Edukacyjne warsztaty przyrodnicze przeznaczone dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Prowadzą je: Joanna Hajduk i Tomasz Kowalczyk z firmy „Szkiełko i oko” www.szkielkoioko.edu.pl

Liczba miejsc jest ograniczona (15 miejsc), prosimy o wcześniejszą rezerwację w bibliotece (tel. 797 301 020).

Wpisz szukaną frazę: