fbpx

Przez cały zeszły tydzień w mieście trwało prawdziwe święto literatury. Kraków otrzymał zaszczytny tytuł Miasta Literatury UNESCO, Festiwal Conrada i Targi Książki tradycyjnie już przyciągnęły tłumy, a na dodatek aż w czterech miejscach wymienialiśmy się książkami. I tradycyjnie już uczestnicy akcji Drugiego Życia Książki – w Pałacu Pod Baranami, na naszym targowym stoisku, w Galerii Krakowskiej, a na zakończenie – podczas festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest! – dopisali.

Kolejne szanse na zdobycie ciekawej lektury już wkrótce. 17 listopada w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego) wymieniamy się płytami z muzyką i filmami, grami komputerowymi i audiobookami. A tydzień później (w niedzielę, 24 listopada) tradycyjna książkowa wymiana w Pawilonie Wyspiańskiego.

Przypominamy, że Drugie Życie Książki to wspólna akcja Krakowskiego Biura Festiwalowego i portalu Bookeriada.pl. W bezpłatnej książkowej wymianie może wziąć udział każdy: wystarczy przynieść przynajmniej jedną, a maksymalnie dziesięć książek, koniecznie w dobrym stanie. Publikacje wydane do 1995 roku można wymienić tylko na takie, które również ukazały się do tej daty; nowszą książkę (wydaną po 1995 roku) – można wymienić na każdą dostępną podczas akcji. Więcej o akcji: www.drugiezycieksiazki.pl

Patroni medialni: RMF Classic i magazyn Fragile.

Partnerzy: Galeria Krakowska, Strefa Wolnego Czytania, Klubokawiarnia likeKonik

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wpisz szukaną frazę: