fbpx

Na Drugim Życiu Książki w Gołębniku widzieliśmy się ostatni raz. Frekwencja dopisała, a 10 godzin wymieniania się książkami upłynęło w ciepłej, miłej i przedświątecznej atmosferze. Stoliki szybko zapełniały się książkami, a ponad 200 z nich zyskało nowych właścicieli. Pojawiło się wiele ciekawych pozycji, które z pewnością przydadzą się studentom.

Pamiętajcie, że będziecie mogli je jeszcze przejrzeć, wymienić, a także zostawić przeczytane. Zostaną umieszczone na półce bookcrossingowej która stanie w siedzibie Samorządu Studentów Wydziału Polonistyki UJ (ul. Gołębia 14, sala 57).

Pytaliście o to, gdzie i kiedy odbędą się następne wymiany. Kalendarium imprez na przyszły rok już prawie gotowe. Szczegóły wkrótce.

Patroni medialni akcji: RMF Classic i magazyn Fragile

Partnerzy: Galeria Krakowska, Strefa Wolnego Czytania, Klubokawiarnia likeKonik

Przypominamy, Drugie życie książki to wspólna inicjatywa portalu Bookeriada i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Zasady udziału są proste: wystarczy przynieść ze sobą co najmniej jedną książkę, a maksymalnie – dziesięć. Ważne: książki muszą być w dobrym stanie i nie powinny być literaturą specjalistyczną. Podręczniki, mapy, atlasy i przewodniki będziemy wymieniać tylko podczas dwóch specjalnych edycji: w czerwcu i sierpniu. Podczas każdej edycji wymieniamy się książkami dla najmłodszych (akcji patronuje Kids In Kraków) oraz literaturą obcojęzyczną. Warto pamiętać, że książki wydane przed rokiem 1995 można wymienić tylko na te wydane przed 1995 rokiem. Te wydane po roku 1995 można wymieniać na dowolne pozycje dostępne na wymianie.

Drugie życie książki konsekwentnie promuje w Krakowie czytelnictwo. Dołącza do tak znakomitych wydarzeń jak literackie festiwale: Conrad Festival i Festiwal Miłosza, Targi Książki w Krakowie czy Strefa Wolnego Czytania. Miasto słynie z literatury: swoje siedziby mają tutaj najważniejsze wydawnictwa, a Krakowskie Biuro Festiwalowe wspiera akcje promujące czytelnictwo: wspólnie ze Strefą Wolnego Czytania zorganizowano literacki happening na Kładce Bernatka, a w ramach Roku Miłosza w wybranych tramwajach w mieście oznaczono Miejsce dla Czytelnika.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wpisz szukaną frazę: