fbpx

Książka? Biorę w ciemno! – to hasło drugiej edycji charytatywnego projektu organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

W ramach akcji “Książka w ciemno” studenci zachęcają do czytelnictwa, a przy tym, wraz z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”chcą pomóc Agnieszce, która choruje na bardzo rzadką chorobę – ataksję Friedreicha. Dziewczyna potrzebuje codziennej rehabilitacji, która jest kosztowna.

W ramach wydarzenia organizatorzy prowadzą zbiórkę książek, które później specjalnie zapakują, tak aby nikt nie mógł oceniać ich po okładce. Następnie w dniach 20-22 marca na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbędzie się charytatywny kiermasz książek. Podczas jego trwania miłośnicy czytelnictwa będą mogli nabyć zebrane wcześniej lektury “w ciemno”, sugerując się jedynie cytatem z ich wnętrza lub krótką recenzją poprzedniego czytelnika umieszczoną na opakowaniu książek. Zebrane w tych dniach do specjalnych puszek datki pieniężne, zostaną przekazane na leczenie Agnieszki.

Jesteś molem książkowym? Kochasz literaturę? Spodobały Ci się idee akcji? W takim razie podziel się z kimś dobrą lekturą, biorąc udział w zbiórce! Książki można wysyłać do 18 marca na adres:

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
ul. Rakowicka 27
31-510 Kraków

Organizatorzy będą wdzięczni za dołączenie na osobnej kartce autorskiej, krótkiej recenzji nadesłanej książki.

 

grafika_ksiazkawciemno

Chcesz być na bieżąco z informacjami o przebiegu akcji? Dołącz do wydarzenia!

 

Wpisz szukaną frazę: