fbpx

Krakowski Kiermasz Książki – edycja jesienna

Charles Dibdin mówił o biblioholizmie, że „to najbardziej wyrozumiałe i godne wyróżnienia ze wszystkich rodzajów obłąkania”. 22 października, z okazji 3. rocznicy przyznania Krakowowi tytułu Miasta Literatury UNESCO, wszyscy biblioholicy mogą liczyć na szczególną wyrozumiałość – zapraszamy na specjalną edycję Krakowskiego Kiermaszu Książki!

Popularna seria KIK-u, miniaturowe edycje Wydawnictw Filmowych i Artystycznych, klasyka komiksu, przedwojenne książkowe zabytki i liczne cracoviana – Krakowski Kiermasz Książki to wyjątkowa okazja do nadrobienia czytelniczych zaległości i przypomnienia, że dobra książka nie ma daty ważności!

Kiermasz potrwa od 10:00 do 18:00. Swoją ofertę zaprezentują: Szafa Pełna Książek – księgarnio-kawiarnia historyczna i antykwariat z Podgórza, antykwariaty 9 Wrota i Abecadło, księgarnia hobbystyczna Fan Komiks z ul. Batorego, katowicka Sofa Literacka, oraz bukiniści z Hali Targowej. Warto przyjść całą rodziną – na dzieciaki czekają warsztaty rysowania komiksów, a dla starszych czytelników pokaz i prelekcja o wydawnictwach emigracyjnych. Zapraszamy również do sąsiedniej Metaforma Cafe, gdzie za okazaniem książki kupionej na kiermaszu dostaniecie 10% zniżkę!

Wydarzenie jest kontynuacją wrześniowego kiermaszu na dachu pawilonu Powiśle 11 i kwietniowej akcji na Placu Św. Marii Magdaleny, realizowanej z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Od nowego roku powracamy w plener, z jeszcze ciekawszą ofertą i w jeszcze większej skali!

wydarzenie

Wpisz szukaną frazę: