fbpx

Krakowski Festiwal Amatorów Strachu, Obrzydzenia i Niepokoju

Już w najbliższą sobotę, 18 października Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza wszystkich fanów literatury grozy na Krakowski Festiwal Amatorów Strachu, Obrzydzenia i Niepokoju (KFASON), który odbywał się będzie w Artetece WBP w Krakowie (ul Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego), w godzinach 10.00 – 21.00.

Festiwal ten to pierwsze w Polsce wydarzenie o takim charakterze, integrujące społeczność fanów grozy oraz promujące polskich autorów tego gatunku literatury.

W programie festiwalu – spotkania autorskie m.in. z Andrzejem Wardziakiem, Wojciechem Gunią i Magdaleną Kałużyńską. O tym jak najlepiej wystraszyć czytelnika dyskutować będą Kazimierz Kyrcz Jr, Artur Olchowy, Michał Stonawski, Jarek Turowski, Juliusz Wojciechowicz, prowadzenie Michał Gacek. Gości  festiwalu zapraszamy również na pokazy filmów krótkometrażowych: Lament Paranoika oraz Smakosze cz.1 i cz. 2, a także na spotkania z ich autorami.

Ponadto, o godz. 18:00 zapraszamy na literacki spacer z udziałem Łukasza Orbitowskiego i Jana Krasnowolskiego „Jak straszy Kraków – warsztaty z wyobraźni”, podczas którego uczestnicy poruszać się będą tropem krakowskiego mroku i wątków prozy bohaterów wieczoru. Moderatorem spaceru jest Jan Bińczycki.

Informujemy, iż z przyczyn niezależnych od Organizatora Pan Łukasz Orbitowski nie będzie mógł uczestniczyć w literackim spacerze. Jednocześnie milo nam poinformować, że w spacerze towarzyszyć uczestnikom będzie Wojciech Gunia – prozaik, bloger prowadzący blog „Labirynt z liści”, poświęcony tematyce melancholii oraz ciemnym pograniczom literatury, filozofii i psychologii.

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: mpaluch@rajska.info

Festiwal zakończy uroczysta gala wręczenia Nagrody im. Stefana Grabińskiego – nagrody przyznawanej od 2014 roku najlepszym utworom polskich autorów, w kategoriach Opowiadanie i Książka.

Ze względu na tematykę uczestnikami Festiwalu mogą być osoby od 16 r.ż.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Wpisz szukaną frazę: