fbpx

Kraków świętuje Światowy Dzień Poezji!

Jak co roku Kraków Miasto Literatury UNESCO włącza się w międzynarodowe obchody Światowego Dnia Poezji. 21 marca miasto – na co dzień i tak pełne poezji – zamieni się w jej prawdziwą stolicę.

Zaczynamy już od 16.00 spacerem szlakiem Wisławy Szymborskiej. Oprócz wierszy najsłynniejszej polskiej poetki nie zabraknie też szkolnych faktów i soczystych anegdot. Chętnych zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Miejsc ubywa, więc nie warto zwlekać!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Wieczorem zapraszamy na wyjątkowy slam poetycki, będący jednocześnie krakowskimi eliminacjami do Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu. Scena, mikrofon i 3 minuty – do tego publiczność, która może do woli hałasować, by wyrazić swoje zadowolenie lub jego brak. To jest właśnie slam poetycki – kawiarniano-klubowa forma pojedynków słownych. Zwycięzca jest tylko jeden. Start o 20.00 w Kolanku No. 6.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Poza tym pamiętajcie, żeby tego dnia mieć oczy i uszy szeroko otwarte – pojawi się kilka poetyckich newsów!

Poetycką atmosferę utrzymamy do soboty. 23 marca o 17.30 wraz z Fundacją KONTENT zapraszamy do DeRevolutionibus Books&Cafe na spotkanie z poetką i diagnostką laboratoryjną, Anną Adamowicz, poświęcone jej tomowi Animalia.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Światowy Dzień Poezji został ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. celem wspierania różnorodności językowej poprzez twórczość poetycką i promowania literatury małych języków. Krakowskie wydarzenia stanowią część międzynarodowych obchodów Światowego Dnia Poezji przez Miasta Literatury UNESCO.

Wpisz szukaną frazę: