fbpx

Kraków pożegna Sławomira Mrożka

Wydawnictwo Literackie, Fundacja Panteon Narodowy oraz Urząd Miasta Krakowa informują, że pogrzeb Sławomira Mrożka w Krakowie odbędzie się we wtorek (17 września) o godz. 13:00, w kościele św. św. Piotra i Pawła. Nabożeństwo poprowadzi Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Wcześniej, o godz. 10:00 otwarty zostanie Barbakan, gdzie wystawiona będzie urna z prochami Sławomira Mrożka oraz księga kondolencyjna. Będzie to okazja dla mieszkańców Krakowa do pożegnania ze Sławomirem Mrożkiem.

O godz. 12:30 urna zostanie przewieziona karawanem konnym spod Barbakanu do kościoła św. św. Piotra i Pawła (ul. Grodzka). W uroczystościach żałobnych w kościele weźmie udział rodzina Sławomira Mrożka, przyjaciele i współpracownicy pisarza oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Uroczystości będą jednocześnie transmitowane na telebimie ustawionym na pl. św. Marii Magdaleny.

Urna z prochami pisarza złożona zostanie w Panteonie Narodowym, miejscu spoczynku najwybitniejszych twórców narodowej sztuki, kultury i nauki, każdego, kto godzien jest miana Wielkiego Polaka niezależnie od jego poglądów i przekonań.

Panteon Narodowy będzie dostępny dla mieszkańców Krakowa ok. godziny po zakończeniu uroczystości żałobnych.

Przewidywane są zmiany w organizacji ruchu w miejscach, w których odbędą się uroczystości.

Wpisz szukaną frazę: