fbpx

Kraków na Targach Książki w Londynie

Już dziś (14 marca) startują Targi Książki w Londynie, jedno z najważniejszych spotkań branży wydawniczej na świecie. W tym roku w roli tzw. Market Focus – honorowego gościa – wystąpi Polska! My też jesteśmy na miejscu. Szukajcie nas na polskim stoisku, przygotowanym przez Instytut Książki i British Council.

Targi w Londynie to kolejne wyzwanie, ale także szansa na zaprezentowanie za granicą niezwykłej siły Krakowa jaką bez wątpienia jest literatura. Program Targów podzielono na kilka bloków tematycznych: program kulturalny, branżowy oraz program specjalnej prezentacji PubTechPoland, która będzie się odbywała na polskim stoisku. Reprezentacja Krakowskiego Biura Festiwalowego zajmie się podczas Targów promocją krakowskich inicjatyw i wydarzeń literackich. Weźmie także udział w dyskusjach oraz spotkaniach branżowych. Dodatkowo zabierze głos podczas prezentacji PubTechPoland, gdzie przedstawi Festiwal Miłosza i Festiwal Conrada, zaliczane do grona najważniejszych literackich wydarzeń na świecie.

Obecności Polski, w roli gościa honorowego na Międzynarodowych Targach Książki w Londynie, towarzyszy bogaty program literacki i branżowy. W ramach przygotowanych wydarzeń przybliżone zostaną brytyjskiej publiczności najważniejsze zjawiska współczesnej literatury polskiej, a także trendy i kierunki rozwoju polskiego rynku książki. W Londynie spotkamy najważniejszych rodzimych wydawców, a także jedenastu polskich pisarzy m.in.: Jacka Dehnela („Lala” i „Matka Makryna”), Artura Domosławskiego („Śmierć w Amazonii” i „Wykluczeni”, a także głośnej biografii Ryszarda Kapuścińskiego), Martę Ignerską (współautorkę książek „Wszystko gra”, czy „Alfabet”), Marzannę Bogumiłę Kielar (tomy „Monodia” i „Materia prima”), Olgę Tokarczuk („Księgi Jakubowe”) oraz Ewę Winnicką („Londyńczycy” i „Angola”).

Targi Książki w Londynie to najważniejsze, obok frankfurckich, targi książki na świecie. Każdego roku w Londynie swoje tytuły prezentuje średnio 1,5 tysiąca wydawców, a imprezę odwiedza blisko 25 tysięcy gości, głównie związanych z branżą wydawniczą.

lbf_2017_logo_blue_background

Czytaj więcej tutaj.

Wpisz szukaną frazę: