fbpx

Konkurs literacki “Conversation with The Little Prince”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie literackim “Conversation with The Little Prince”, organizowanym przez #LearningPlanet we współpracy z UNESCO, Antoine de Saint-Exupéry Youth Foundation oraz Stories Labo. Termin zgłoszeń upływa 30 listopada.

Konkurs inspirowany jest najbardziej znanym i najchętniej tłumaczonym dziełem literatury francuskiej – „Małym Księciem”. W 120 rocznicę urodzin jego autora, Antoine de Saint-Exupéry, zapraszamy młodych ludzi do sięgnięcia do bogatego zasobu wyobraźni pisarza, który od wielu lat kształtuje marzenia i wrażliwość młodzieży i dorosłych. Tym razem proponujemy nieco inne spojrzenie na znaną wszystkim historię – prace konkursowe powinny dotyczyć rozmowy pomiędzy Małym Księciem a młodą dziewczyną w sytuacji lockdownu lub izolacji.

Zachęcamy do puszczenia wodzy wyobraźni i opisania rozmowy w taki sposób, by jak najpełniej oddać emocje bohaterów, ich wspólne nadzieje lub nawet podzielane przez nich uniwersalne wartości , które tworzą lepszą, szczęśliwą i zrównoważoną rzeczywistość.

Do udziału w akcji zachęca również Dyrektor Generalna UNESCO, Audrey Azoulay w krótkim filmie skierowanym do młodych ludzi z całego świata, który można zobaczyć TUTAJ.

Testy konkursowe o długości do 5 000 znaków ze spacjami powinny być napisane lub przygotowane w jednym z następujących języków: angielski, francuski, hiszpański, rosyjski, arabski lub chiński.

Termin zgłoszeń upływa 30 listopada, teksty należy przesyłać za pomocą strony poświęconej projektowi, na której znajdują się również wszelkie szczegóły: https://www.learning-planet.org/en/prince

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z sekretariatem Sieci Miast Kreatywnych: creativecities@unesco.org

Wpisz szukaną frazę: