fbpx

Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu Skok w Book, którego bohaterką jest Marta Woszczak z Wydawnictwa Przygotowalnia, z książkami związana od zawsze. Jak zwykle, rozmowa toczy się w księgarni De Revolutionibus, jedynym takim miejscu w Krakowie, gdzie obok książek naukowych, z dziedziny fizyki, astronomii i filozofii, znaleźć można poezję, młodą polską prozę oraz literaturę dziecięcą z całego świata. To miejsce, gdzie spotykają się ze sobą różne języki i wizje świata.

Marta Woszczak – z książkami związana od zawsze. Pasjonatka i badaczka książki dziecięcej. Doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, współpracuje z Ośrodkiem Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Zajmuje się relacją między słowem a obrazem w picturebookach oraz historią książki obrazkowej i ilustrowanej dla dzieci. Redaktorka, korektorka, ilustratorka, grafik i operator DTP, tłumaczka. Prowadzi profil Ośrodka Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej na portalu Facebook. Sekretarz pierwszego czasopisma naukowego poświęconego literaturze dziecięcej przy Wydziale Polonistyki „Czy/tam/czy/tu. Literatura dziecięca i jej konteksty”.

Rozmowę prowadzi Barbara Cichy – absolwentka filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z wyboru i zamiłowania księgarka od wielu lat. Swoje pasje dzieli między literaturę dziecięcą, Japonię i góry. Współpracuje z magazynem „Torii”.

Wpisz szukaną frazę: