fbpx

Kolejny Krakowski Kiermasz Książki!

Już w najbliższy weekend 11-13 sierpnia w godz. 10.00–20.00 zapraszamy na kolejną odsłonę „Krakowskiego Kiermaszu Książki”, który odbędzie się na placu św. Marii Magdaleny.
To właśnie tutaj antykwariusze, księgarze i bukiniści prezentują najciekawsze okazy książkowe ze swoich bogatych kolekcji. W lipcowej odsłonie Kiermaszu wzięło udział kilka tysięcy osób; kolejny i ostatni w tym roku kiermasz odbędzie się między 8 a 10 września.

Przypominamy, że nazwa tej edycji – „Szukam słowa”, nawiązuje do debiutanckiego wiersza Wisławy Szymborskiej, której setną rocznicę urodzin świętujemy w tym roku.
Kiermasz organizowany jest przez Stowarzyszenie Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich oraz KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

W tej edycji gościmy Krakowski Oddział Literatów Polskich. Na ich stoisku dostępne będą publikacje członków, a dodatkowo będzie można posłuchać wierszy czytanych przez ich autorki i autorów.
Dodatkową atrakcją dla Czytelników, którzy odwiedzą Kiermasz, będą przygotowane specjalnie dla nich zakładki do książek z wierszem „Szukam słowa”, którym debiutowała Wisława Szymborska. W ten sposób uczcimy pamięć krakowskiej noblistki. Zgodnie z decyzją Senatu RP Wisława Szymborska jest patronką roku 2023.

Wpisz szukaną frazę: