fbpx

Kolejna edycja projektu „Chodzi o czytanie! Spotkania pod Globusem”

Spotkania ze znanymi pisarzami dla dzieci i dorosłych, warsztaty aktorskie dla przedszkolaków, głośne czytanie książek i długie rozmowy z ulubionymi autorami – Księgarnia Pod Globusem rozpoczyna kolejną edycję projektu „Chodzi o czytanie”.

Nowy cykl spotkań dla dzieci  rusza już 1 czerwca! Dla bezpieczeństwa – czerwcowe spotkania odbędą się on-line, ale to nadal będą pełne emocji opowieści o książkach i interesujące rozmowy z pisarzami a także warsztaty, podczas których dzieci będą doskonalić umiejętność czytania. Na spotkania poranne zapraszamy grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli, spotkania popołudniowe będą przeznaczone dla dzieci i dorosłych.

„Chodzi o czytanie! Spotkania pod Globusem” – czerwiec:

– 1 czerwca (poniedziałek), godz. 11.00 – spotkanie z Anną Kaszubą-Dębską o książce „Poczet królowych polskich”

– 3 czerwca (środa), godz. 10.30  – spotkanie z Łukaszem Dębskim o książce „Wierszownik z podróży dookoła świata”

Autorzy w czasie transmisji będą gośćmi Księgarni pod Globusem przy ul. Długiej 1 w Krakowie.

Spotkania on-line dla dzieci z klas 3-6. Informacje i rezerwacje: chodzioczytanie@liberglob.pl

Szczegóły: facebook.com/chodzioczytanie, www.liberglob.pl

„Chodzi o czytanie. Spotkania pod Globusem” pokazują dzieciom książki – bajki, opowiadania, powieści dla dzieci, zbioru wierszy – jako narzędzia, dzięki którym mogą poznać i lepiej zrozumieć otaczający świat. Książka jest też sposobem wsparcia rodziców, którzy chcą wyjaśnić dziecku istotne tematy, zmotywować je do radzenia sobie z trudnościami, ośmielić do aktywnego uczestnictwa w lekcjach. Ważne jest też, by dzieci poznawały księgarnię nie jako sklep z książkami, a miejsce, gdzie z książką można się spotkać, można ją obejrzeć, dotknąć, powąchać, poczytać; gdzie mają miejsce wydarzenia, dla których punktem wyjścia jest książka, ale dotyczą różnych dziedzin życia – podróżowania, przyrody, sztuki – mówią o projekcie jego organizatorzy.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wpisz szukaną frazę: