fbpx

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na 5. edycję Krakowskiego Festiwalu Amatorów Strachu, Obrzydzenia i Niepokoju KFASON, który 21 października 2017 r. odbywał się będzie w Artetece (ul Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego).

W tym roku w dyskusjach panelowych oraz prelekcjach będzie można spotkać krakowskich autorów oraz twórców. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. Joanna Pypłacz, Kazimierz Kyrcz Jr, Michał Gacek, Rafał Szłapa, Bartłomiej Sala. Gośćmi festiwalu będą również autorzy i przedstawiciele wydawnictw Videograf oraz GMORK (m. in. Marta Krajewska, Piotr Kulpa, Juliusz Wojciechowicz, Marek Zychla).

Tuż po KFASONie odbędzie się 3 edycja Gali wręczenia Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego, do której nominowane zostały książki Carli Mori, Wojciecha Guni, Artura Urbanowicza i Juliusza Wojciechowicza.

W ramach festiwalu w Wypożyczalni Głównej WBP w Krakowie w dniach od 5.10 do 12.12 będzie można podziwiać wystawę pt. „Widziadła”, zorganizowaną wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Zespołem Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem i Liceum Plastycznym im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu.

Współorganizatorem 5. edycji festiwalu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Szczegółowy program wydarzenia już wkrótce na www.rajska.info oraz FB/kfason

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Obowiązuje ograniczenie wiekowe 16+.

harmonogram-kfason-5

Wpisz szukaną frazę: