fbpx

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że dnia 11 grudnia 2015 roku decyzją Iriny Bokovej – Dyrektor Generalnej UNESCO Katowice zostały Miastem Kreatywnym UNESCO jako Miasto Muzyki. Tym samym Katowice dołączyły do prestiżowej Sieci Miast Kreatywnych UNESCO.

Sukces ten jest zwieńczeniem wieloletnich starań i efekt konsekwentnej polityki wspierania kreatywności związanej z branżą muzyczną w Katowicach, owoc rozwoju tak cenionych i rozpoznawalnych projektów, jak Off Festival, Tauron Nowa Muzyka i Rawa Blues Festival, czy prężnej działalności Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Kraków – pierwsze i jedyne polskie Miasto Literatury, od początku wspierał starania stolicy Górnego Śląska o dołączenie do grona Miast Kreatywnych UNESCO w głębokim przekonaniu, że działania na styku kultury i kreatywnej przedsiębiorczości determinują przyszłość nowocześnie zarządzanych miast i definiują ich znaczenie i przyszłą rolę w światowym krwioobiegu metropolii.

Sieć Miast Muzyki to obecnie: Adelaide (Australia), Bolonia (Włochy), Bogota (Kolumbia), Brazzaville (Kongo), Gandawa (Belgia), Hamamatsu (Japonia), Hannover (Niemcy), Idanha-a-Nova (Portugalia), Kingston (Jamajka), Kinshasa (Kongo), Mannheim (Niemcy), Medellín (Kolumbia), Salvador (Brazylia), Seville (Hiszpania), Tongyeong (Korea), Varanasi (India).

Katowice są pierwszym Miastem Muzyki z Europy Środkowo-Wschodniej i drugim, po Krakowie (Miasto Literatury), Miastem Kreatywnym w Polsce.

Serdecznie GRATULUJEMY!

Dzisiejszego dnia również rodzina Miast Literatury UNESCO się powiększyła. W naszych szeregach serdecznie witamy: Lwów, Bagdad, Barcelonę, Lubljanę, Montevideo, Nottingham, Óbidos, Tartu i Uljanowsk!

Pełną listę 47 miast, które dołączyły do sieci Kreatywnych Miast UNESCO możecie znaleźć tutaj.

Wpisz szukaną frazę: