fbpx

Już wkrótce startuje Gra o tom #1

Chcesz wygrać górę książek, a przy okazji nauczyć się pisania prozy? Weź udział w naszej Grze o tom!

Zasady są proste.

  1. Przynieś jedną książkę wydaną po 2000 roku – to Twój bilet wstępu na wydarzenie.
  2. Posłuchaj krótkiej pogadanki o pisaniu, którą wygłosi Maria Kula – redaktorka, prowadząca kursy pisania i Szkołę Pisania Powieści. Hasłem przewodnim spotkania będzie najważniejszy element powieści, czyli bohater literacki. Bądź uważny, bo te wskazówki przydadzą Ci się w kolejnym etapie naszej gry!
  3. Na podstawie krótkiego wykładu napisz krótki fragment prozy na zadany temat. Uruchom wyobraźnię!
  4. Chcesz przeczytać Twoje pierwsze zdania nowego opowiadania? Weź mikrofon do ręki i podziel się tekstem z resztą uczestników.
  5. Czas na głosowanie – wszyscy uczestnicy (czytający i nieczytający swoje teksty) głosują na najlepszy fragment. Zwycięzca zgarnia wszystkie przyniesione książki-wejściówki, czyli wierne towarzyszki podczas zimnych, grudniowych wieczorów.

Wydarzenie jest bezpłatne, nie obowiązują zapisy. Weź ze sobą książkę i chodź do Chederu (ul. Józefa 36) już niebawem – 20 grudnia o godz. 18.00.

Gra o tom to wydarzenie towarzyszące programowi wsparcia debiutów literackich przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Należy do niego także Nagroda Conrada, przyznawana corocznie dla najlepszego debiutu literackiego, oraz Kurs Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO, weekendowe warsztaty kreatywnego pisania, a także spotkania otwarte z redaktorami inicjującymi w największych polskich wydawnictwach.

 


gra-o-tom

Gra o tom #1

Kiedy: 20 grudnia, godz. 18-20
Gdzie: Cheder

Więcej na www.pisz.miastoliteratury.pl

Wpisz szukaną frazę: