Już wkrótce lipcowa edycja akcji „Czytaj PL

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się uroczyste otwarcie krakowskiego Parku im. Wisławy Szymborskiej!

To doskonała okazja, by zapowiedzieć wakacyjną niespodziankę dla Czytelniczek i Czytelników przygotowaną przez KBF i Woblink z okazji 10. rocznicy przyznania Krakowowi tytułu Miasta Literatury UNESCO. Jesienią minie dziesięć lat, od kiedy Kraków dołączył do sieci miast kreatywnych w dziedzinie literatury – jako 7. miasto świata i drugie nieanglojęzyczne.

Aby uczcić to wydarzenie już od 1 lipca Czytelniczki i Czytelnicy w całej Polsce w ramach specjalnej letniej odsłony akcji Czytaj PL otrzymają darmowy dostęp do 10 znakomitych książek autorek i autorów związanych z Krakowem. A jednym z tych tytułów będą „Wiersze wszystkie” Wisławy Szymborskiej (Wydawnictwo Znak), które Kraków Miasto Literatury UNESCO objęło patronatem. To 1 raz w historii, gdy twórczość Noblistki będzie dostępna jako ebook. Przez cały lipiec… Jakie będą inne książki? Szczegóły już wkrótce.