fbpx

28 czerwca Ryszard Krynicki kończy 70 lat. Z tej okazji w Krakowie odbędą się uroczyste obchody jego jubileuszu RK’70. W programie rozpoczynających się 26 czerwca uroczystości znajdą się między innymi: sesja naukowa, panele dyskusyjne, koncert Pablopavo i Ludzików połączony z melodeklamacjami wierszy Jubilata, a także osobny wieczór urodzinowy z udziałem zaprzyjaźnionych poetów.

W obchodach udział wezmą m.in.: Marcin Baran, Wojciech Bonowicz, Ewa Lipska, Bronisław Maj, Adam Michnik, Marcin Sendecki, Andrzej Sosnowski, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki i Adam Zagajewski.

Przez trzy dni na Uniwersytecie Jagiellońskim odbywać się będzie sesja naukowa Ryszard Krynicki: palimpsesty, labirynty, archipelagi, organizowana przez Instytut Filologii Polskiej KUL we współpracy z Zakładem Poetyki i Krytyki Literackiej UAM oraz Wydziałem Polonistyki UJ.

Zwieńczeniem jubileuszu będzie wielkie czytanie wierszy dla Ryszarda Krynickiego i z Ryszardem Krynickim w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Więcej na krynicki.wydawnictwoemg.pl

Organizatorzy wydarzenia:

Wpisz szukaną frazę: