fbpx

Peter Pomerantsev – autor Jądra dziwności, chyba najgłośniejszego i najszerzej w Polsce dyskutowanego zbioru reportaży o Rosji po słynnej Białej gorączce Jacka Hugo-Badera, 28 września spotka się z czytelnikami w Międzynarodowym Centrum Kultury.

Spotkanie poprowadzi Jerzy Bahr.

Jądro dziwności to surrealistyczna podróż w głąb nowej, Putinowskiej Rosji, gdzie kontrolowana przez Kreml telewizja tworzy jedyny wspólny punkt odniesienia dla 140 milionów ludzi od Morza Bałtyckiego po Ocean Spokojny. Narracja o rosyjskim prezydencie – przystojnym, energicznym myśliwym, który położył kres chaotycznej demokracji lat 90., przeplata się z pełnymi absurdu opowieściami o szkołach uwodzenia oligarchów, gangsterach kręcących o sobie filmy sensacyjne, obsesji zbytku i imitacji Zachodu, połączonej z bardzo wybiórczym rozumieniem wartości, na których ów Zachód ufundowano.

Niejednoznaczna postać Pomerantseva – Brytyjczyka o rosyjskich korzeniach, który przez 9 lat pracował dla rosyjskiej telewizji, z ogromną wnikliwością opisując od samego środka świat, w którym uczestniczył, zapowiada szczególnie interesujące spotkanie.

Zapraszamy!

Start: 18.00

Wstęp: wolny

http://mck.krakow.pl/aktualnosci/jadro-dziwnosci

Wpisz szukaną frazę: