fbpx

Niedługo po zakończeniu edycji listopadowej, mamy przyjemność zaprosić Was do klubu Bomba na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Ha!art: Seria Czytań. Podczas odsłony grudniowej będziemy mieli okazję wysłuchać Aleksandry Wojtaszek, która przedstawi nam humorystyczną analizę bałkańskich stereotypów, a także Jędrzeja Marowieckiego i jego reportażu na temat mitów, a w szczególności mitu Europy Środkowo-Wschodniej. Łukasz Grzesiczak zaprezentuje artykuł o czechofilach, a Marek Matyjanka podzieli się tekstem o pseudoantycznej architekturze Skopje. Całość zwieńczy Patrik Oriešek jego gonzo wrażenia z Polski. Serię Czytań poprowadzą redaktorzy magazynu Ha!art: Kaja Puto, Ziemowit Szczerka i Zbigniew Rokita. Gorąco zapraszamy!

19 grudnia 2014, piątek, godzina 20:00
Bomba, pl. Szczepański 2/1, Kraków

Seria Czytań to kalka z języka angielskiego. Reading series oznacza jednocześnie formę prezentowania literatury i jednoczenia środowisk pisarskich. Najwyższy czas, żeby i „miasto literatury” wypróbowało tę formułę organizowania życia literackiego. Inicjatywa wychodzi ze środowiska redaktorów, redaktorek, aktywistów i aktywistek skupionych wokół wydawnictwa, fundacji, czasopisma i portalu Ha!art.

Krakowska Seria Czytań to organizowane regularnie spotkania, podczas których pisarki i pisarze, eseistki i eseiści, tłumaczki i tłumacze czytają fragmenty swoich utworów. Autorom projektu zależy na stworzeniu stałego forum spotkań, gdzie w roli głównej będzie literatura. Podczas cyklu można będzie posłuchać utworów, nad którymi pisarze jeszcze pracują, najświeższych prac znanych autorek i autorów oraz debiutantów, którzy zostaną wyselekcjonowani przez kuratorki i kuratorów projektu.

Wpisz szukaną frazę: