fbpx

Głosuj na Czytaj PL! Akcja nominowana w plebiscycie Lubimy Czytać

Wystartowała kolejna odsłona największego książkowego plebiscytu w Polsce. Czwarty raz użytkownicy portalu Lubimy Czytać mogą oddawać swoje głosy na Książki Roku 2019. W tym roku oprócz książek można oddawać swoje głosy na Wydarzenie Roku. Właśnie w tej kategorii, obok Nobla dla Olgi Tokarczuk, sukcesu „Wiedźmina” i  Andrzeja Sapkowskiego, przyznania Wrocławiowi tytułu Miasta Literatury UNESCO i nadania nowo odkrytym planecie i jej gwieździe nazw Pirx i Solaris, została nominowana akcja Czytaj PL!

Miło nam poinformować, że Akcja Czytaj PL zyskała uznanie redaktorów portalu Lubimy Czytać i została nominowana w plebiscycie Książka Roku 2019. W tegorocznej odsłonie konkursu pojawiła się nowa kategoria – Literackie Wydarzenie Roku.

Oddaj głos na Akcję Czytaj PL – tutaj.

W gronie nominowanych, prócz Czytaj PL, znalazły się literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk, nazwanie nowo odkrytej planety i gwiazdy – odpowiednio – Pirx i Solaris, sukces „Wiedźmina” i Andrzeja Sapkowskiego, a także przyznanie tytułu Miasta Literatury UNESCO Wrocławiowi.

„Dzięki akcji Czytaj PL czytelnicy pobrali przeszło 130 000 udostępnionych za darmo książek elektronicznych. Każda z 12 publikacji biorących udział w akcji została zilustrowana postacią superbohatera autorstwa docenianego na całym świecie grafika Jana Kallwejta. Czytaj PL ma na celu zwiększanie poziomu czytelnictwa nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Inicjatywa miała międzynarodowy charakter, a do czytania zachęcały plakaty znajdujące się na 4 kontynentach, w tym na Antarktydzie” – piszą organizatorzy plebiscytu.

Jeśli chcecie wesprzeć naszą akcję w zdobyciu tytułu koniecznie oddajcie głos na stronie internetowej Lubimy Czytać. Link do kategorii, w której się znaleźliśmy znajdziecie tutaj: lubimyczytac.pl/plebiscyt/kategoria/95/wydarzenie-roku-2019

Głosowanie trwa do końca lutego!

Wpisz szukaną frazę: