fbpx

Fundacja Wisławy Szymborskiej ogłasza nabór do Nagrody im. Adama Włodka 2018

Fundacja Wisławy Szymborskiej rozpoczyna nabór do V edycji Nagrody im. Adama Włodka, przyznawanej za projekt książki o charakterze literackim, literaturoznawczym lub za przekład.

 

Nagroda im. Adama Włodka trafia do młodych twórców – pisarzy, poetów, tłumaczy, badaczy i krytyków literackich, którzy nie ukończyli 35. roku życia (czyli w odniesieniu do najbliższej edycji urodzonych nie wcześniej niż w 1983 roku) i opublikowali już przynajmniej jedną książkę. Nagroda przyznawana jest raz w roku i może być podzielona między kilku laureatów. Decyzję o przyznaniu nagrody podejmuje Zarząd Fundacji Wisławy Szymborskiej, który w razie konieczności może też powołać ekspertów.

Ustanawiając Nagrodę im. Adama Włodka, Fundacja Wisławy Szymborskiej wypełnia zapis testamentowy zmarłej w 2012 roku noblistki. Fundacja jest też jedynym fundatorem i organizatorem Nagrody. W I edycji wyróżniono Mikołaja Łozińskiego (za projekt na powieść) oraz Miłosza Waligórskiego (za projekt przekładu), w II edycji – Marcina Orlińskiego (za projekt na książkę poetycką wydaną ostatecznie pod tytułem Środki doraźne), w III edycji – Patrycję Pustkowiak (za projekt na powieść) i Andrzeja Muszyńskiego (za projekt na powieść), a w IV edycji Nagrodę otrzymały Natalia Malek (za projekt na tom poetycki) oraz Aleksandra Zielińska (za projekt na powieść).

 

Termin nadsyłania wniosków do V edycji Nagrody im. Adama Włodka: do 20 stycznia 2019 roku.

Termin rozstrzygnięcia: 15 marca 2019 roku.

 

Szczegółowy regulamin Nagrody im. Adama Włodka znajduje się na stronie Fundacji Wisławy Szymborskiej:

http://www.szymborska.org.pl/nagroda-wlodka-informacje.html

Wpisz szukaną frazę: