fbpx

Festiwal Conrada bez dzieci? Nigdy!

Bez dzieci literatura nie ma przyszłości, nie mają jej też siłą rzeczy festiwale literackie. Festiwal Conrada należy do tych inicjatyw, które były tego prostego faktu świadome od samego początku. Stąd też obecność, dodajmy, że konsekwentnie rosnąca, literatury dla dzieci na tym festiwalu. W związku z czym – wszystkie ręce na pokład, kotwicę rwij, żagle staw, książki w dłoń i cała naprzód!

Najmłodszym poświęcimy dwa dni festiwalowe – sobotę i niedzielę. Pierwszego dnia pasmo dla dzieci rozpocznie Mały książę w Kinie pod Baranami w odświeżającym i oryginalnym ujęciu Marka Osborne’a. Później czeka nas spotkanie z Benjaminem Chaudem i Ramoną Bădescu, twórcami serii książek Pomelo­ – opowiedzą, skąd się wziął i jak trafił do dziecięcej wyobraźni.

Co łączy Conrada i najmłodszych czytelników? To proste: lubią podróże. Dlatego też zapraszamy na krótki rejs po krakowskim rynku – Cała naprzód, czyli literackie podróże z Conradem. W ramach spotkań warsztatowych porozmawiamy o tym czym i gdzie podróżowano, ale też i o tym, jak się nie zgubić w drodze. Z pomocą przybędą dwie wybitne podróżniczki: Agnieszka Taborska i Agnieszka Stelmaszyk. Przed najmłodszymi jeszcze więcej wydarzeń, które rozwiną ich wyobraźnię i rozbudzą podróżnicze chęci! Na warsztatach kartograficzno-literackich z dziećmi spotka się Szymon Kloska.

Już w niedzielę razem wkroczymy w Fascynujący świat pszczół – o niezwykłych zwyczajach tych pożytecznych owadów opowie Piotr Socha, autor nowego wielkoformatowego albumu Pszczoły. W części warsztatowej młodzi uczestnicy będą mogli zamienić się w poczatkujących pszczelarzy i własnoręcznie zbudować ule.

Podczas warsztatów teatralnych Snuj opowieść! z Wiolettą Szubą-Franczak uczestnicy zostaną zaproszeni do zaimprowizowania własnej opowieści (punktem wyjścia będzie książka Maurice’a Sendaka Tam, gdzie żyją dzikie stwory) o cudownych potworach i stworzenia ilustracji dźwiękowej i ruchowej.

Grzegorz Kasdepke jest (albo powinien!) być znany jako wieloletni redaktor „Świerszczyka” i autor książek dla dzieci. Będzie opowiadał o tym, na czym zna się najlepiej podczas spotkania Bajkopisarz i inne dziwadła. Warto również wybrać się na drugie Literackie Baranki Dzieciom, gdzie pojawią się Przygody Pyzy Mazowieckiej. Co więcej, po seansie odbędą się zajęcia plastyczne dla dzieci.

 

Festiwal Conrada wspólnie z Festiwalem Literatury dla Dzieci zapraszają!

Pasmo dla dzieci na Festiwalu Conrada organizowane jest we współpracy z Festiwalem Literatury dla Dzieci.

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja na wybrane spotkania  pod adresem rejestracja@fldd.pl oraz pod numerem telefonu (12) 421–29–41

Szczegóły poniżej

http://fldd.pl/2015/

Wpisz szukaną frazę: