fbpx

Ferie w Bibliotece z wyobraźnią, chociaż bez nart

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie opracowała bogaty i różnorodny program na ferie zimowe  – Ferie w Bibliotece z wyobraźnią, chociaż bez nart (3-16 lutego 2014). Ofertę kieruje do wszystkich dzieci, które pozostaną w Krakowie.

Zajęcia będą się odbywały w cyklach m. in.: Akademia Filmowa w Bibliotece, Ekologia jest modna, Klub bibliomaniaków, Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie, Akademia rozwoju wyobraźni oraz Legalnie w necie.

Placówki biblioteczne będą organizowały konkursy plastyczne pn.: Sporty zimowe, Moja Biblioteka i Zima na moim osiedlu oraz warsztaty: literacko-plastyczne, dla maturzystów, komputerowe i ekologiczne. Warsztaty literacko-plastyczne będą służyć  pomocą uczestnikom konkursu  pt. Literacka Mania Komiksowania, ogłoszonego w kwartalniku elektronicznym Regalik. Konkursowy komiks ma być  ilustracją do znanego wiersza, fragmentu prozy lub własnej  twórczości. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 10-14 lat. Uczestnikom warsztatów Biblioteka zapewnia materiały plastyczne. Program warsztatów komputerowych będzie dotyczył zagrożeń w sieci i ochrony własności intelektualnej, np. Dbaj o fejs – zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 8 – 12 lat na podstawie scenariusza Przygody Fejsmena – prywatność w sieci.

14 lutego 2014 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Filii nr 4 odbędzie się finał akcji Kocham recykling 2014, która rozpoczęła się w grudniu 2013 r. Biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję ekologiczną Dominika Dobrowolskiego, w której bierze udział 60 polskich miast. Osoby, które przyniosą 5 baterii otrzymają lizak w kształcie serca! Działania wpisują się w cykl: Ekologia jest modna realizowany przez Bibliotekę. Dla dzieci w wieku 8-12 lat Filia nr 4 zorganizuje wycieczkę do Małopolskiego Ogrodu Sztuki – Biblioteka- miejsce spotkań. Uczestnicy zwiedzą ciekawe pracownie: komputerowe,  gier, komiksu, pracownie artystyczne i przekonają się, że w Bibliotece nie można się nudzić!

W ramach cyklu Akademia Filmowa w Bibliotece w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Filii nr 4 wyświetlane będą filmy i prowadzone będą rozmowy, które wprowadzą młodego widza w zagadnienia tworzenia i odbioru sztuki filmowej oraz zachęcą do sięgnięcia po oryginał literacki.

Młodzi  czytelnicy, którzy z niecierpliwością czekają na nowe książki i możliwość wymiany opinii na ich temat będą mieli okazję w czasie ferii uczestniczyć w przeglądach nowości wydawniczych organizowanych w cyklu: Klub bibliomaniaków.

W ramach cyklu: Akademia rozwoju wyobraźni będą się odbywały zajęcia zachęcające do twórczych poszukiwań.  W Filii nr 7 dzieci wysłuchają fragmentów Mitów dla dzieci Grzegorza Kasdepke. Lektura wprowadzi najmłodszych czytelników w świat starożytnej Grecji, poznają Olimp – siedzibę bogów   i podejmą próbę wystawienia sztuki Złoto i uszy króla Midasa.

Biblioteka zapewnia również bezpłatny dostęp do Internetu, edukacyjnych gier komputerowych i planszowych, platformy e-learningowej FunEnglish.pl i angielski123.pl. oraz najmłodszych zaprasza do Kącika Malucha.

Dzieci, które odwiedzą biblioteki w czasie ferii zimowych nie będą się nudzić, spędzą czas bezpiecznie w gronie rówieśników. Szczegółowe informacje na www.biblioteka.krakow.pl

Wpisz szukaną frazę: