fbpx

Europejski Dzień Kina Artystycznego w Agrafce

15 października dzięki inicjatywie CICAE (Confédération internationale des cinémas d’art et d’essai) po raz drugi odbędzie się Europejski Dzień Kina Artystycznego. Święto to dotyczy zarówno kina jako formy przekazu artystycznego, jak i kin jako obiektów, bez których ten przekaz byłby niemożliwy.

Kino Agrafka zaprasza na pokazy w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego:

 15 października / niedziela / godz. 11:00

Czytamy: Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy | Anna Dziewit- Meller
Oglądamy: ERNEST I CELESTYNA | Ernest et Célestine,
reż. Benjamin Renner, Stéphane Aubier, Vincent Patar, Belgia, Francja, Luksemburg, 2012, 80’
Gościem spotkania będzie autorka ilustracji do książek dla dzieci JoannaRusinek – ilustracje
Partnerzy: Znak EmotikonKsięgarnia Pod Globusem

☛ 15 października / niedziela / godz. 16:00

TWÓJ VINCENT | Loving Vincent
reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Polska/Wlk. Brytania 2017, 95’
Przed pokazem gościć będziemy Daria Solar, artystkę która współtworzyła to wizualne dzieło sztuki. Daria Solar opowie jak to z tym Vincenetm było

Francja, lato 1891 r. Armand Roulin, lekkomyślny młody człowiek, dostaje od ojca, listonosza Josepha Roulina list, który ma dostarczyć do Paryża. List ma przekazać Theo, bratu Vincenta van Gogha, przyjaciela ojca, który właśnie popełnił samobójstwo. Armand nie jest zachwycony zadaniem, ale wyrusza w drogę. Poszukując Theo dowiaduje się, że zmarł niedługo po Vincencie, najwyraźniej zdruzgotany informacją o śmierci starszego brata. Po wysłuchaniu historii życia i przebiegu kariery Vincenta, Armand postanawia zbadać, czemu van Gogh wybrał moment największej chwały, aby odebrać sobie życie. Kieruje się do Auvers, gdzie malarz spędził dwa ostatnie miesiące życia, szuka odpowiedzi u ekscentrycznego doktora Gachet oraz miejscowych, którzy znali malarza. Z każdą rozmową ma jednak coraz więcej wątpliwości. Znana od lat wersja o samobójstwie artysty, przestaje być oczywista.

Bilety:
Czytamy i Oglądamy: 10 zł >> kliknij tutaj
Twój Vincent: 20 zł, 15 zł (ulgowy), 12 zł (senior) >> kliknij tutaj


Polscy Partnerzy Projektu: Stowarzyszenie Kin StudyjnychSieć Kin Studyjnych i LokalnychPolski Instytut Sztuki Filmowej. Akcja została objęta patronatem przez Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Wpisz szukaną frazę: