fbpx

Dzień Dziecka w Krakowie Mieście Literatury UNESCO

Spacer Literacki oraz spotkanie z nowym bohaterem książki Adama Wajraka – Dzień Dziecka w Krakowie Mieście Literatury UNESCO zapowiada się naprawdę imponująco! Specjalnie dla dzieciaków zaplanowaliśmy bogaty program literackich wydarzeń. Już w najbliższą sobotę (27 maja) zapraszamy do udziału w Rodzinnym spacerze literackim po Krakowie – szlakiem literatury dziecięcej. Z kolei w Dniu Dziecka (1 czerwca) przy Powiślu 11 odbędzie się spotkanie z Adamem Wajrakiem oraz nowym bohaterem jego książki – Lolkiem.  Tego dnia zachęcamy również do śledzenia profilu Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Wypatrujcie konkursu z książkowymi nagrodami. Będą niespodzianki!

27 maja o godz. 17.00 zapraszamy rodziny z dziećmi na spacer szlakiem literatury dziecięcej. To propozycja zarówno dla dzieci, jak i tych, którzy pamiętają jak to jest być dzieckiem. Przejdziemy przez Kraków śladami literatury dziecięcej. Odkurzymy m.in. utwory Antoniny Domańskiej, autorki „Paziów króla Zygmunta” czy „Historii żółtej ciżemki”, oraz Jadwigi Żylińskiej piszącej o alchemiku Sędziwoju, sięgniemy też do literatury współczesnej, m.in. Doroty Terakowskiej i Barbary Gawryluk. Oprowadzać będzie Was Łucja Malec-Kornajew z Fishka Krakow Tours.

Udział w literackich spacerach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Wszystkich chętnych prosimy o wysłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: spacery@miastoliteratury.pl, zostały ostatnie wolne miejsca!

1 czerwca o godz. 16:00 zapraszamy wszystkie rodziny, a szczególnie te ze zwierzakami na spotkanie z Adamem Wajrakiem – dziennikarzem, przyrodnikiem, mieszkańcem Puszczy Białowieskiej i autorem książek dla dzieci i dorosłych (m.in. „Przewodników prawdziwych tropicieli”, „Wilków” oraz książki „Umarły Las” z Tomaszem Samojlikiem).

Spotkanie odbędzie się w kawiarni Metaforma w pawilonie Powiśle 11.  Będziemy rozmawiać o przyjaźni między człowiekiem a zwierzętami, oraz o tym jak pewnego dnia w życiu Adama Wajraka pojawił się pies, który do dziś mieszka z nim w Teremiskach, stając się pierwowzorem głównego bohatera książki. Spotkanie połączone jest z premierą nowej książki Wajraka „Lolek”. Książka ukazała się pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Spotkanie poprowadzi Anna Zygmunt z Działu Literackiego Krakowskiego Biura Festiwalowego, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Spotkanie otwarte dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Zapraszamy z czworonogami!

dzien-dziecka_grafika-5

Wpisz szukaną frazę: