fbpx

Drugie Życie Książki 2020 – ogłaszamy harmonogram!

Drugie Życie Książki, czyli organizowana cyklicznie przez Krakowskie Biuro Festiwalowe wielka i bezpłatna wymiana książek, już od 8 lat pozwala tysiącom tytułów odnaleźć nowych właścicieli. Masz w swojej domowej biblioteczce przeczytane tomy, których już nie potrzebujesz? Przyjdź na jedno z naszych wydarzeń i wymień je na kolejne lektury. W ten sposób podarujesz książkom drugie życie!

Harmonogram bezpłatnych wymian przygotowany na 2020 rok różni się nieco od programów z ubiegłych lat. Wsłuchując się w głos uczestników akcji, postanowiliśmy zorganizować więcej wydarzeń w przyjaznej przestrzeni Pawilonu Wyspiańskiego, którą wskazywano jako ulubioną lokalizację bookcrossingowych spotkań. Nie zrezygnujemy jednak z edycji specjalnych – część wymian odbędzie się w innych ciekawych lokalizacjach, jak Wojewódzka Biblioteka Publiczna (wymiana w ramach Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”), Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK czy nowohucka Cafe NOWA Księgarnia na os. Zgody 7. W nadchodzącym roku nie zabraknie czegoś dla miłośników lektur w językach obcych – wraz z Instytutem Francuskim będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Frankofonii, wymieniając książki w językach francuskim, polskim i wielu innych. Pomyśleliśmy również o najmłodszych czytelnikach – w ramach cyklu Dzień Dobry ICE Kraków wymienimy się książkami dla dzieci.

Ponadto jak co roku na festiwalach Miłosza i Conrada pojawią się samoobsługowe regały bookcrossingowe. Korzystając z nich, stosujemy zasadę „jedna za jedną” – za każdą książkę zabraną z półki zostawiamy jedną własną.

Reguły udziału w Drugim Życiu Książki są proste: na wymianę wystarczy przynieść co najmniej jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Zwracamy dużą uwagę na stan książek – przynosimy je po to, by mogli skorzystać z nich inni. Książki wydane przed 1995 rokiem można wymienić tylko na tytuły publikowane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą książki drukowane po 1995 roku, mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowszych, jak i starszych tomów.

Książki żyją tak długo, jak są czytane. Podaruj im drugie życie! Serdecznie zapraszamy na wymianę w ramach Drugiego Życia Książki!

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 15.00 i trwają godzinę. Nasza rada: przyjdź wcześniej, a dzięki temu zwiększysz swoje szanse na upolowanie najlepszych tytułów.

Drugie Życie Książki 2020 – Harmonogram wymian

 • 23 lutego Drugie Życie Książki
  Spotykamy się o godz. 15.00 w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2).
 • 21 marca edycja specjalna Międzynarodowy Dzień Frankofonii
  Spotykamy się o godz. 15.00 w Instytucie Francuskim (ul. Stolarska 15) i wymieniamy się książkami zarówno w języku polskim i francuskim, jak i w innych językach.
 • 25 kwietnia edycja specjalna Książka i Róża
  Spotykamy się o godz. 15.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej (ul. Rajska 1). Wyjątkowo w sobotę!
 • 24 maja Drugie Życie Książki
  Spotykamy się o godz. 15.00 w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2).
 • 4-7 czerwca Festiwal Miłosza
  W centrum festiwalowym w Starym Teatrze (MICET) podczas Festiwalu Miłosza znajdziecie nasz regał bookcrossingowy.
 • 21 czerwca Drugie Życie Książki
  Spotykamy się o godz. 15.00 w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2).
 • 26 lipca edycja specjalna Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK
  Spotykamy się o godz. 15.00 w Bibliotece Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK (ul. Lipowa 4).
 • 23 sierpnia edycja specjalna w Nowej Hucie
  Spotykamy się o godz. 15.00 w Cafe NOWA Księgarnia (os. Zgody 7).
 • 13 września Drugie Życie Książki Urodziny Lema
  Spotykamy się o godz. 15.00 w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) i wymieniamy się przede wszystkim fantastyką, ale również innymi gatunkami.
 • 11 października Drugie Życie Książki
  Spotykamy się o godz. 15.00 w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2).
 • 19-25 października Festiwal Conrada
  W centrum festiwalowym podczas Festiwalu Conrada (Pałac Czeczotka) znajdziecie nasz regał bookcrossingowy.
 • 22 listopada Drugie Życie Książki Dzień dobry ICE Kraków
  Spotykamy się o godz. 11.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Zapraszamy rodziny z dziećmi – będziemy wymieniać się przede wszystkim książkami dla dzieci, ale przyjmujemy również literaturę dla dorosłych.
 • 13 grudnia Drugie Życie Książki
  Spotykamy się o godz. 15.00 w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2).

Pełen harmonogram i regulamin znajdziecie także TUTAJ.

Organizatorem akcji Drugie Życie Książki jest Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Wpisz szukaną frazę: