fbpx

Drugie Życie Książki 2018 – ogłaszamy harmonogram

Akcja Drugie Życie Książki jest z nami już siódmy rok! W ubiegłym, podczas 15 edycji w ciągu 12 miesięcy 1500 osób wymieniło ponad 10 000 książek, a regały bookcrossingowe pojawiły się w kolejnych miejscach. Kultura wymiany książek ma się coraz lepiej – wymiany inspirowane naszą akcją zagościły na targach, festiwalach literackich i kulturalnych eventach nie tylko w Małopolsce.

Program bezpłatnych wymian przygotowanych na ten rok zainteresuje każdego – spotkamy się łącznie 14 razy, w różnych atrakcyjnych lokalizacjach. Przygotowujemy aż siedem edycji specjalnych, w tym wymianę komiksów na Krakowskim Festiwalu Komiksu, książek w Parku Decjusza, i tych w języku angielskim w księgarni Massolit. W tym roku spotykać się będziemy tradycyjnie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Pawilonie Wyspiańskiego, ale także w Spółdzielni „Ogniwo”, w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, w Miasteczku Filmowym Festiwalu Off Camera oraz na Kiermaszu Centralnym w Nowej Hucie.

Samoobsługowe regały bookcrossingowe Drugiego Życia Książki pojawią się na literackich Festiwalach Conrada i Miłosza. Korzystając z nich stosujemy zasadę 1:1 – czyli za każdą książkę zabraną z regału, zostawiamy na półce jedną swoją.

Reguły udziału w Drugim Życiu Książki są proste: wystarczy przynieść minimum jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Zwracamy dużą uwagę na ich stan – pamiętajcie, że przynosimy je po to, by mogli skorzystać z nich inni. Książki wydane przed 1995 rokiem będzie można wymienić tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe dzieła (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tytułów.

Nie marnuj książek, które Ci się znudziły. Podaj dalej i znajdź im nowych właścicieli. Kto wie, może znajdziesz dla siebie literacką perełkę? Serdecznie zapraszamy na wymiany!

Pełen harmonogram i regulamin dostępne są na stronie projektu: www.drugiezycieksiazki.pl

476_714_dzk_v2

Organizatorem akcji Drugie Życie Książki jest Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Wpisz szukaną frazę: