fbpx

Drugie Życie Książki 2017 – ogłaszamy harmonogram!

To już szósty rok z akcją Drugie Życie Książki! Tylko w zeszłym roku podczas 19 edycji 20 tys. osób wymieniło się ponad 5 tys. książek, a w kilkunastu krakowskich szpitalach i ośrodkach pomocy społecznej pojawiły się regały z atrakcyjnymi nowościami wydawniczymi. O tym, że kultura wymiany książek w Krakowie i Małopolsce ma się coraz lepiej, świadczą m.in. wymiany inspirowane naszą akcją, jakie odbyły się w ubiegłym roku w Tarnowie i Nowym Sączu.

Program bezpłatnych wymian przygotowanych na ten rok jest niemniej intensywny, jak dotychczas – spotkamy się łącznie 16 razy, w różnych ciekawych lokalizacjach. Odpowiadając na prośby uczestników przygotujemy dwie specjalne edycje z książkami dla dzieci i literaturą w języku angielskim: pierwsza odbędzie się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” podczas finału Festiwalu Literatury dla Dzieci, książkami po angielsku wymienimy się również z okazji Europejskiego Dnia Języków w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Odwiedzimy też takie miejsca, jak Miasteczko Filmowe Netia OFF Camera, Targi Vintage i Retro „Kogel-Mogel”, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK oraz Księgarnię Podróżniczą Bo-no-bo.

Tradycyjnie samoobsługowe półki Drugiego Życia Książki pojawią się na literackich Festiwalach Miłosza i Conrada. Korzystając z tych regałów stosujemy zasadę 1:1 – czyli za każdą książkę zabraną z regału, zostawiamy na półce jedną swoją.

Zasady udziału w Drugim Życiu Książki są proste: wystarczy przynieść co najmniej jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Zwracamy dużą uwagę na stan książek – pamiętajcie, że przynosimy je po to, by mogli skorzystać z nich inni! Książki wydane przed 1995 rokiem będzie można wymienić tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tytułów.

Książki żyją tak długo, jak są czytane. Podaruj im drugie życie i zdobądź inne ciekawe tytuły! Serdecznie zapraszamy na wymiany!

kwadrat-dzk-2017-1

 

Pełen harmonogram i regulamin można znaleźć tutaj.

 

Organizatorami akcji Drugie Życie Książki są: Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

 

 

Wpisz szukaną frazę: