fbpx

Dla kogo literacka Marka Radia Kraków?

W pierwszej powakacyjnej edycji Marki Radia Kraków wybieramy literackie wydarzenie wakacji – czytamy na stronie internetowej Radia. A wakacje liczymy już od czerwca, bo to wtedy Kraków żył literaturą, a przede wszystkim poezją. W lipcu i sierpniu, miesiącach, w czasie których wydawnictwa odpoczywają i zbierają siły do nowego sezonu, targów książki i najważniejszych nagród literackich, w Krakowie szukano pomysłu na zdobycie nowych czytelników i na niebanalne, nowoczesne spotkania z literaturą. Zdobywcę Marki Radia Kraków poznamy dziś wieczorem ok. godz. 22.00 w programie Koło Kultury.

Zobacz wszystkie nominacje do Marki Radia Kraków:

1. Krakowskie Biuro Festiwalowe i akcje: Drugie Życie Książki oraz Wirtualna Biblioteka Wydawców.
Za wyjście z książkami do czytelników, atrakcyjne imprezy w świetnych miejscach i z ciekawymi gośćmi. Za zastosowanie nowoczesnych technologii i docieranie do kilku pokoleń czytelników.

2. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie i akcja Lotna Czytelnia.
Za wakacyjną i nieskomplikowaną formę upowszechniania czytelnictwa.

3. Instytut Książki i Kongres Tłumaczy Literatury Polskiej z nagrodą Transatalntyk.
Za wyjątkową dbałość o tłumaczy, umożliwienie im doskonałych warunków pracy i spotkań podkreślanie roli tłumacza w tworzeniu literackiego dzieła.

4. Adam Zagajewski i Krakowskie Spotkania z Poezją.
Za organizację nowego poetyckiego festiwalu, za współpraęe międzypokoleniową poetów, za eleganckie i ciekawe prowadzenie spotkań.

5. Zamek Królewski na Wawelu i Legendy Wawelskie.
Za doskonałą realizację pokonkursowych planów, wydanie serii legend wawelskich w mistrzowskim opracowaniu najlepszych polskich ilustratorów, za dbałość o treść i formę książek dla najmłodszych czytelników.

Markę Radia Kraków przyznaje jury ty razem w składzie: Barbara Gawryluk (Radio Kraków), Joanna Targoń (Gazeta Wyborcza), Łukasz Gazur (Dziennika Polski), Krzysztof Glondys (Telewizja Kraków) i Katarzyna Kubisiowska (Tygodnik Powszechny).

Więcej o Marce Radia Kraków.

Wpisz szukaną frazę: