fbpx

Czytanie Małopolski na antenie Radia Kraków

Gdzie spędzał wakacje mały Janek Sztaudynger? Dlaczego mieszkańcy Krzeszowic doskonale wiedzą, co dzieje się w Sorrento? Gdzie stoi jeden z pomników niemożliwych Tadeusza Kantora? Kto w czasie wojny bywał w Goszycach? Literackich pytań można postawić w Małopolsce dziesiątki. Poznaj nowe tropy i sensacyjne fakty. Tego lata odkrywamy nieznane literackie szlaki. Czytanie Małopolski przez całe wakacje na antenie Radia Kraków. Partnerami akcji są Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz portal www.readingmalopolska.pl.

9 tygodni – 9 szlaków

Przez całe wakacje, przemierzając wraz z reporterem Radia Kraków literackie szlaki, szukać będziemy śladów, które w Małopolsce pozostawili najwięksi polscy pisarze i twórcy.

W każdym wakacyjnym tygodniu proponujemy inną literacką trasę: okolice Krakowa, wokół Krynicy, literackie spacery po Zakopanem i zakopiańskie wille, Tarnów, południe i wschód Małopolski, ale też górskie szlaki i letniska. Na szlaku znajdą się miejsca związane z literackimi postaciami, bohaterami i wydarzeniami a także miejsca, w których mieszkali, zatrzymywali się i tworzyli pisarze. Poznamy nieznane fakty z ich życia i literackie legendy z doskonałą literaturą w tle. Będziemy dociekać, pytać i rekonstruować dawne wydarzenia. Relacje z literackich wędrówek codziennie od poniedziałku do piątku na antenie Radia Kraków, opisy odwiedzanych miejsc i zdjęcia znajdziecie w specjalnej zakładce na stronie www.radiokrakow.pl oraz w portalu www.readingmalopolska.pl. Wszystkie odwiedzone, odkryte i opisane przez nas miejsca znajdą się na literackiej mapie Małopolski.

Konkurs dla literackich tropicieli

Już dziś zachęcamy do śledzenia trasy wędrówki reportera Radia Kraków i wyruszenia jego śladem. Tych, którzy odwiedzą przynajmniej dwa miejsca ze wskazanych przez nas szlaków i prześlą zdjęcia, nagrodzimy zestawami książek. Nadesłane fotoreportaże i relacje publikowane będą na stronie Radia Kraków. Szczegóły i regulamin konkursu: www.radiokrakow.pl

Projekt Literacka Małopolska jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013

 

Wpisz szukaną frazę: