fbpx

„Czytam to!” to cykliczny program o książkach produkowany przez Wydawnictwo Literackie, w którym Robert Kasprzycki wybiera, recenzuje i poleca książki.

„O nowym, świeżym cyklu internetowo-telewizyjnym myśleliśmy od dłuższego czasu. Będzie to w naszym zamyśle pierwszy cykliczny program o książkach produkowany przez wydawnictwo i zamieszczany w portalu YouTube. Chcemy oddać ster w ręce kogoś, kto zna się na książkach i potrafi o nich zajmująco opowiadać. Reguły gry są proste: My dajemy ekipę, światło i dźwięk, Księgarnia Pod Globusem – scenografię, a prowadzący wybiera sobie najsmakowitsze – jego zdaniem – kąski spośród naszych nowości i opowiada. Kiedy można – poleca, kiedy trzeba, nie szczędzi nam gorzkich słów” – pisze Marcin Baniak, dyrektor działu promocji i PR Wydawnictwa Literackiego.

Przed wami trzecia odsłona cyklu, w którym Robert Kasprzycki recenzuje, chwali, a jeśli trzeba krytykuje. Bywa szyderczy, wylewny, dosadny.

W najnowszym odcinku „Czytam to!” znajdziecie kilka słów o:

  • zapijaczonym duńskim eks- gliniarzu, który „gwałtem, przemocą i siła wdarł się na rynek powieści kryminalnej” („Wykolejony” Michaela Katza Krefelda);
  • niewesołym obrazie amerykańskiego imperium przedstawionym przez Nialla Fergusona w „Kolosie” – książce, która „mogła być całkiem dokładnie przeczytana na Kremlu, na przykład” i powinna zostać przeczytana także w Polsce – jak twierdzi Robert Kasprzycki;
  • niebezpieczeństwach czyhających na czytelnika w trakcie lektury „Wszystko, co lśni” Eleanor Catton – „czujesz takie tssss… i książka cię po prostu zasysa”.

Jego na pierwszy rzut oka niewidzialnym bohaterem jest Czesław Miłosz z koszulki użyczonej do potrzeb programu przez Instytut Książki. Pozwólcie się zassać i obejrzyjcie nowe wydanie „Czytam to!”. Już niebawem kolejna dawka! Odcinek czwarty zawiśnie w sieci dokładnie za dwa tygodnie, w czwartek (23 października). Premiera o godz. 14.00.

Zapraszamy!

Wpisz szukaną frazę: