fbpx

W czwartek 14 sierpnia minie dekada od śmierci Czesława Miłosza. Trudno w to uwierzyć, bo wciąż widoczne są w Krakowie ślady jego obecności, można więc ulec miłemu złudzeniu, że Noblista niezmiennie tu jest. Kraków w tę rocznicę będzie przypominał o jego życiu i twórczości. Wszystkich wielbicieli odkrywania literackich tajemnic zapraszamy na niezwykły spacer po miejscach związanych z Czesławem Miłoszem.

Uczestnicy spaceru odwiedzą nie tylko ulubione ulice i place poety, ale zajrzą także do mieszkania przy ul. Bogusławskiego. O jego zwyczajach, codziennym życiu i poezji opowie zaś wieloletnia asystentka Miłosza Agnieszka Kosińska.

UWAGA! Udział w literackich spacerach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Wszystkich chętnych prosimy o wysłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Liczba uczestników jest ograniczona, więc warto się pospieszyć!

Warto także zajrzeć na profil facebookowy Krakow City of Literature, gdzie przez cały dzień organizowane będą konkursy z książkowymi nagrodami, ufundowanymi przez Wydawnictwo Literackie oraz Znak. Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

 

Milosz logo

Wpisz szukaną frazę: