fbpx

CONRAD gospodarzem programu dla bibliotekarzy BIBA!

Ogólnopolskie przedsięwzięcie Biblioteczne Inicjatywy, Biblioteczne Aktywności, czyli program BIBA, który ma na celu podnoszenie kompetencji moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki, bibliotekarzy bibliotek publicznych, studentów bibliotekoznawstwa i pracowników domów kultury, już w październiku zagości na Festiwalu Conrada! Udział w BIBA ma podnieść kwalifikacje animatorów kultury w zakresie tworzenia koncepcji i organizacji życia kulturalnego w formie imprez przeznaczonych dla szerokiej publiczności, umiejętności promowania własnych placówek i imprez w nich organizowanych, pogłębionego spojrzenia i pełniejszego zrozumienia możliwości promocyjnych i komunikacyjnych, które dają nowe Media i lepszej orientacji we współczesnych dominujących trendach literackich i życiu artystycznym. Szkolenia wpisują się w program promocji czytelnictwa w ramach tytułu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Krakowska edycja szkoleń w ramach Festiwalu Conrada rozpocznie się 23 października. Na zgłoszenia czekamy do 22 września. Zapraszamy!
Celem zajęć jest przede wszystkim praca z bibliotekarzami, studentami bibliotekoznawstwa i instruktorami domów kultury w zakresie tej części ich obowiązków, do którego formalnie nie są przygotowani, a które faktycznie – od długiego już czasu – przypadły im w udziale, jako ważna część ich życia zawodowego. Pomysłodawcy tego typu zajęć skłaniają się ku tezie, że w najbliższej przyszłości większość z literackich i proczytelniczych zadań różnego typu instytucji kultury będzie przejmowanych, lub realizowanych równolegle, właśnie przez biblioteki.
Zakres szkolenia obejmuje:

– tworzenia koncepcji i organizacji imprez

– skutecznego i szerokiego wykorzystania nowych mediów oraz zrozumienia ich roli jako nowego kanonu komunikacji społecznej

– znajomości współczesnego życia literackiego

– znajomości współczesnych trendów artystycznych

– podstaw działań promocyjnych

– umiejętności pozyskiwania środków

Celem konferencji i szkoleń ma być zatem uświadomienie bibliotekarzom zmieniającej się funkcji społecznej bibliotek i pomoc w dostosowaniu się do tych zmian oraz praktyczne przygotowanie do wdrażania nowych rozwiązań merytorycznych i organizacyjnych na poziomie, którego oczekuje się od sprawnych instytucji kultury.
Warunki uczestnictwa
W ramach prac konkursowych należy przygotować dwustronnicowy (maksymalnie 3600 znaków) opis imprezy Literackiej, którą uczestnik chciałby zorganizować w swojej placówce. Praca powinna zawierać wyłącznie merytoryczną koncepcję planowanego wydarzenia ze szczególnym uwzględnieniem: rodzaju imprezy, uzasadnienia wyboru formy i tematu wydarzenia, nazwisk zaproszonych gości, czasu trwania, sposobu promocji i ewentualnych imprez towarzyszących.
Prace należy przesłać na adres warszawa@instytutksiazki.pl  do 22 września 2014.
Szczegóły i regulamin konkursu można znaleźć tutaj.

Zapraszamy!

Wpisz szukaną frazę: