fbpx

W najbliższy wtorek, 3 grudnia, Fundacja Wisławy Szymborskiej wraz z Muzeum Narodowym w Krakowie zapraszają na projekcję filmu dokumentalnego Chwilami życie bywa znośne w reż. Katarzyny Kolendy-Zaleskiej. Film jest swego rodzaju „spotkaniem” z Poetką – opowieścią o jej codzienności, nawykach, pasjach, marzeniach. Pokazuje mało znane oblicze noblistki. Film zaskakuje, bawi, wzrusza. Całość dokumentu uzupełniają wypowiedzi o Szymborskiej, nie tylko ludzi z nią blisko związanych, ale także znanych osobistości ze świata kultury, zafascynowanych jej twórczością i osobowością, m.in.  Umberto Eco, Vaclava Havela czy Woody Allena.

Dokument Chwilami życie bywa znośne… wyświetlano w Europie i poza nią, m. in. w Belgradzie na International Belgrade Poetry and Book Festival i w Nowym Jorku na The New York Polish Film Festival. Liczne pokazy filmu odbyły się też we Włoszech, Niemczech i Izraelu. Telewidzowie w Holandii, Szwecji czy Portugalii mieli okazję obejrzeć film na szklanym ekranie.

Ze względu na ograniczoną przestrzeń film będzie wyświetlany przez dwa pierwsze wtorki grudnia: 3.12 i 10.12.

Pokaz filmu odbędzie się o godz. 16.30 w Kamienicy Szołayskich – Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie (plac Szczepański 9) w przestrzeni wystawienniczej „Szuflady Szymborskiej”.

Wstęp na projekcję filmu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze odebranie wejściówek, dostępnych w kasie Księgarni Młoda w Kamienicy Szołayskich.

Film dokumentalny, 74 min, Polska, 2009

Reżyseria: Katarzyna Kolenda-Zaleska

 

Wpisz szukaną frazę: