fbpx

„Był sobie król… Poczet Jagiellonów” pod patronatem KMLU

Na platformie wspieram.to trwa właśnie akcja crowdfundingowa, której celem jest wydanie książki Był sobie król… Poczet Jagiellonów. Jest to druga część serii dla małych i dużych miłośników historii Polski autorstwa Mariusza Wollnego. Autor znany jest przede wszystkim z cyklu o detektywie Kacprze Ryksie, który w XVI-wiecznym Krakowie tropi przestępców i rozwiązuje autentyczne sprawy kryminalne.

Był sobie król… to z kolei trzyczęściowa seria popularnonaukowa, która w niezwykle przystępny sposób przybliża czytelnikowi dzieje naszego kraju. To książki dla całej rodziny i na całe życie. Uczą i bawią snując opowieść o naszych przodkach, począwszy od czasów legendarnych, a na ostatnich królach kończąc. Pozbawione niepotrzebnych, suchych faktów, zobrazowane genialnymi ilustracjami  Zuzy Wolly oraz wzbogacone o tony ciekawostek udowadniają, że nasze dzieje potrafią być nie mniej fascynujące niż najlepsze seriale HBO czy Netflixa.

Był sobie król

Pierwsze dwie części opublikowane zostały kilkanaście lat temu przez Bellonę i po całkowitym wyprzedaniu zniknęły ze sklepowych półek. Po wieloletnich namowach fanów Mariusz Wollny zdecydował się na wznowienie serii pod szyldem własnego mikrowydawnictwa JAMA. Pod koniec zeszłego roku z pomocą czytelników, również poprzez wspieram.to wydany został Poczet Piastów,  teraz przyszła pora na drugą część, czyli Poczet Jagiellonów.

Kliknij w poniższy obrazek i przeczytaj całą pierwszą księgę!

Był sobie król

Zachęcamy i zapraszamy do wsparcia wydania tej pięknej, elegancko wydanej i mądrej książki.  Możecie to zrobić poprzez przedsprzedażowy zakup własnego egzemplarza i unikalnych gadżetów z nią związanych. Kampania na wspieram.to potrwa do końca lipca, a premiera przewidziana jest na październikowe Targi Książki w Krakowie.

 

Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Kraków Miasto Literatury UNESCO są partnerami akcji.

Dołącz do kampanii

 

Wpisz szukaną frazę: