fbpx

„Był sobie król… Poczet Jagiellonów” Mariusza i Zuzy Wollnych

Wielbicieli historii, pięknych publikacji czy po prostu dobrej literatury ucieszy fakt, iż właśnie ukazała się książka Był sobie król… Poczet Jagiellonów autorstwa Mariusza i Zuzy Wollnych. Jest to druga część arcyciekawej popularnonaukowej serii dla małych i dużych miłośników historii ojczystej. Na kartach kilku tomów na podstawie losów polskich władców, książąt i oczywiście królów autorzy snują barwną, pełną ciekawostek i humoru opowieść o naszych dziejach. Treści pisanej towarzyszą przepiękne ilustracje, a całość zaprojektowana i wydana została ze smakiem i dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Pierwsza część serii dotycząca dynastii Piastów ukazała się w zeszłym roku i zachwyciła czytelników w każdym wieku. Tom drugi opowiada o przygodach władców z dynastii Jagiellonów (z krótkim preludium o Andegawenach), którzy doprowadzili Rzeczpospolitą do szczytu jej potęgi. Władysław Jagiełło, Mikołaj Kopernik, Bona Sforza, bitwa pod Grunwaldem i hołd pruski – to postaci i wydarzenia, które zna chyba każdy… Ale czy słyszeliście o „Rzeczpospolitej Babińskiej”, czyli pierwszym polskim kabarecie, w którym udzielali się między innymi Mikołaj Rej i Jan Kochanowski? Albo o „wojnie serowej” toczącej się między Elżbietą Habsburżanką a jej teściową, wspomnianą już wcześniej królową Boną? Te i wiele, wiele innych ciekawostek znajdziecie na ponad 400 stronach Pocztu Jagiellonów. Wisienką na torcie tej części jest rozkładana ilustracja Bitwy pod Grunwaldem mistrza Jana Matejki w reinterpretacji Zuzy Wollny.

Zarówno pierwszą, jak i drugą części serii, a także pozostałe tytuły Mariusza Wollnego zakupić można (z autografem i dedykacją!) bezpośrednio u autora w Składzie Towarów Rarytnych „U Kacpra Ryksa” (pl. Mariacki 3, Kraków) oraz wysyłkowo na www.sklep.kacperryx.pl

Partnerami wydania są Krakowskie Biuro Festiwalowe i Kraków Miasto Literatury UNESCO.

 

„Był sobie król... Poczet Jagiellonów” Mariusza i Zuzy Wollnych

Wpisz szukaną frazę: