fbpx

W Pawilonie Wyspiańskiego można obejrzeć wystawę ilustracji do książki Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek.

 

„Ta niezwykła książka pokazuje dziewczynom, że mogą zostać, kim tylko zapragną”.

– Melinda Gates

 

Z okazji polskiej premiery drugiego tomu międzynarodowego bestsellera Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz wydawnictwo Debit zapraszają na wystawę prezentującą portrety bohaterek książki, stworzone przez artystki z całego świata.

Książka Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2 to kontynuacja rewelacyjnego bestsellera „New York Timesa” – książki, która dziewczynom ze wszystkich stron świata daje impuls, by marzyły bez ograniczeń, stawiały sobie śmielsze cele i nie ustawały w wysiłkach. Opowieści na dobranoc… to zbiór stu całkiem nowych historii wysławiających wyjątkowe kobiety, takie jak Nefertiti, Beyoncé, Rosalind Franklin, Wisława Szymborska czy J.K. Rowling. Są wśród nich królowe i społeczniczki, pisarki i badaczki, informatyczki i wokalistki, astronautki i rewolucjonistki – to oszałamiające zestawienie pozwala uwierzyć, że wszystko jest możliwe.

Wystawa organizowana jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz wydawnictwo Debit. Można ją oglądać w Pawilonie Wyspiańskiego (plac Wszystkich Świętych 2) do 19 października.

Wpisz szukaną frazę: