fbpx

Book’s not dead – startuje nowa audycja literacka

Niecodzienne rozmowy o literaturze, nowości książkowe i szczypta dobrej muzyki – już w najbliższą niedzielę zapraszamy na wyjątkową audycję Book’s not Dead na antenie radiofonia.net. Program, którego autorami są Katarzyna Trzeciak i Michał Sowiński, emitowany będzie w co drugą niedzielę od 18:00 do 19:00 począwszy od 22 lutego. W pierwszym odcinku usłyszycie rozmowę o książce Andrzeja Stasiuka Wschód, a gościem audycji będzie Ziemowit Szczerek. Audycja realizowana jest pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

 

Book’s not dead czyli trup, ale żywy (nawet żwawy!) wśród audycji literackich. Autorzy audycji ożywią tradycyjną formułę rozmów o książkach i robią to z właściwą sobie przesadą. W każdym odcinku rozmawiają z jednym gościem o jednej książce. Czasem schlebiają mieszczańskim gustom, a czasem udają punkowców polskiej krytyki. Zapraszają celebrytów świata literackiego (czasem tych dopiero aspirujących). Fetyszyzują głównie nowości literackie, choć tacy z nich punkowcy, że ciągle wracają do klasyki. Tematycznie trochę wierzą za de Sadem, że literatura powinna powiedzieć wszystko, więc się nie ograniczają, choć czasem ich to zawstydza, bo u Sade’a miała to mówić filozofia.

 

Ponieważ lubią przesadzać interpretacyjnie i krytycznie, mają dwa motta: Płaszczyzna sporu została nakreślona od Michela Houellebecqa, a od Darka Foksa: Umyj mnie, / ale nie zamocz. Czy coś je łączy? Tego jeszcze nie wiedzą, ale słuchajcie ich w niedzielne wieczory w radiofonia.net, bo może coś się wyjaśni.

 

Zapraszamy!

 

logo_radiofonia

 

Wpisz szukaną frazę: