fbpx

BOOKCROSSING już 6-7 kwietnia w Galerii Bronowice!

Klienci, którzy podczas trwania eventu pojawią się w Galerii, będą mogli wymienić swoje stare książki na inne tytuły. Przeczytane już książki zamiast kurzyć się na półce znajdą nowego właściciela. W zamian można będzie wzbogacić swoją bibliotekę o nowe pozycje!

To już nie pierwsza tego typu akcja przeprowadzona w Galerii Bronowice. Poprzednie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, którego na pewno nie zabraknie i w tym roku!

Czym jest bookcrossing?

Bookcrossing jest ideą znaną już w latach 80., którą w 2001 roku rozpowszechnił amerykański programista Ron Hornbaker, poprzez stworzenie strony internetowej zrzeszającej bookcrosserów. Do Polski pomysł na nieodpłatne pozostawianie przeczytanych książek i udostępnianie je innym przywędrował w 2003 roku.  Jak mówią bookcrosserzy „ideą akcji jest by książki krążyły z rąk do rąk i były udostępnione szerokiemu gronu odbiorców”.

Dlaczego właśnie Galeria Bronowice?

„Mamy tutaj pierwszą w Krakowie Czytelnię w galerii handlowej. Jest to miejsce otwarte dla wszystkich- zarówno dla najmłodszych i tych zupełnie dorosłych czytelników. Od początku istnienia Galerii wspieramy czytelnictwo i popularyzujemy tą formę spędzania czasu. Mamy ponad 5000 tytułów, którymi możemy się podzielić. Stąd narodził się pomysł na bookcrossing. Galeria Bronowice to miejsce na Twój czas, a czas można spędzić naprawdę przyjemnie z dobrą książką.” – Agnieszka Parchimowicz, manager marketingu Galerii Bronowice.

Co trzeba zrobić by wziąć udział w akcji?

Mechanizm akcji w Galerii Bronowice jest banalnie prosty!

  1. Przynosisz nam swoje książki.
  2. W zamian możesz zabrać tyle samo książek z naszego regału.

Po prostu, odwiedź punkt wymiany książek i daj swoim książkom nowe życie!

Dołącz do wydarzenia

 

GODZINY OTWARCIA PUNKTU:

PIĄTEK 6 KWIETNIA
15:00 – 20:00
SOBOTA 7 KWIETNIA
10:00 – 20:00

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.galeriabronowice.pl oraz profilu Facebook Galerii Bronowice.

Wydarzenie wspiera Drugie Życie Książki

Wpisz szukaną frazę: