fbpx

Fundacja Miasto Literatury i Queerowe Centrum Kultury zapraszają na KRAKOWSKĄ WĘDRÓWKĘ Z BOHATERAMI „ULISSESA”.

Jak co roku, 16 czerwca, na całym świecie uroczyście obchodzony jest Bloomsday, poświęcony pamięci i twórczości irlandzkiego pisarza Jamesa Joyce’a. To tego czerwcowego dnia 1904 roku Leopold Bloom i Stefan Dedalus, bohaterowie powieści Joyce’a „Ulisses”, odbyli swoją wędrówkę po Dublinie. Na pamiątkę tego dnia, wielbiciele literatury organizują maratony czytania, spotkania literackie, debaty i wystawy czy wycieczki po pubach, w których odbywają się czytania
„Ulissesa”.

Fundacja Miasto Literatury i QCK świętują Bloomsday, organizując krakowską wędrówkę bohaterów „Ulissesa”. Jako przewodnik posłuży nam zarówno „Ulissess”, jak i Literacka Mapa Krakowa, która powstała w 2014 dzięki współpracy Fundacji Miasto Literatury i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Sześć krakowskich miejsc znaczących dla literatury zamieni się w Dublin Leopolda Blooma i Stefana Dedalusa, a uczestnicy wydarzenia poczują Joyce’owski klimat.

Zjemy irlandzkie śniadanie z Leopoldem Bloomem. Posłuchamy fragmentów najsłynniejszej powieści świata. Zapraszamy na spotkanie z wybitnymi znawcami i tłumaczami dzieł Jamesa Joyce’a. Zabawmy się w speed dating z literaturą!

Wpisz szukaną frazę: