fbpx

We wtorek 22 marca, o godz. 19.00 zapraszamy do księgarni Matras (Rynek Główny 23), gdzie odbędzie się spotkanie z jedną z najbardziej wybitnych postaci współczesnej literatury katalońskiej – Blanką Busquets- autorką książki „Półsłówka” (wyd. W.A.B.).

Najnowsza powieść pisarki rozpoczyna się od poruszającej sceny: na łożu śmierci ojciec wyznaje trójce czuwających przy nim dzieci, że w noc nieudanego zamachu stanu w Madrycie, 23 lutego 1981 roku, zabił człowieka…

Annabelle, Albert i Nina – troje rodzeństwa – są zszokowani tym wyznaniem. Zaskakujące słowa ojca każą im wracać myślami do tamtego dnia. Byli wtedy młodzi, mieli po dwadzieścia, dwadzieścia kilka lat, a każde z nich przeżywało wówczas własną tragedię. Wszyscy troje skrywają przed resztą rodziny sekrety i tajemnice. Ale choć o tym niewiedzą, ich historie mają ze sobą zaskakująco wiele wspólnego.

Katalońska prowincja, przemyt, tajemniczy Francuz, a przede wszystkim miłość i namiętność – z tych elementów Blanca Busquets układa poruszającą historię rodziny, w której nikt nie jest tym, kim się z początku wydaje…

Sposób w jaki Blanca Busquets buduje swoje opowieści, subtelnie zszywając wątki i słowa, sprawia, że jej książki to ekscytująca lektura.
„Núvol el digital de cultura”

Blanca Busquets, właśc. Blanca Busquets i Oliu (ur. 1961 w Barcelonie) – katalońska pisarka i dziennikarka. Od 1986 r. pracowała dla Catalunya Ràdio i Televisió de Catalunya. Zadebiutowała w 2003 r. powieścią Presó de neu i od tamtej pory wydała sześć książek. Pisze w języku katalońskim. Jej powieści są tłumaczone m.in. na hiszpański, włoski, angielski, niemiecki i norweski.

http://www.grupawydawniczafoksal.pl/ksiazki/polslowka.html

http://www.matras.pl/szukaj/?autor=Blanca%20Busquets

Partnerzy spotkania: Wydawnictwo W.A.B. Grupa Foksal, Uniwersytet Jagielloński, Księgarnia Matras, Institut Ramon Llull, oraz Barcelona Miasto Literatury UNESCO.

Wpisz szukaną frazę: